Anasayfa İŞ DÜNYASI 2019’da kapanacak ve üretime ara verecek şirketler
İŞ DÜNYASI - 3 Ocak 2019

2019’da kapanacak ve üretime ara verecek şirketler

DEUTSCHE BANK

Bloomberg’e ait son bir yazı yazarı olan Mark Whitehouse’a göre, Almanya’nın en büyüğü olan Deutsche Bank “korkunç durumda”. Maliyetleri düşürmeye çalışan Deutsche Bank’ta kasım ayında Frankfurt’taki genel merkezine kara para soruşturması kapsamında baskın yapıldı. Frankfurt Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde 170 kişilik ekip bankada arama yaptı. Bankadan yapılan açıklamada, Alman polisinin Deutsche Bank’ın Almanya’daki 6 ofisinde arama yapıldığı teyit edildi.Aramanın Danimarkalı Danske Bank’ın 150 milyar dolar tutarında kara para aklama işlemlerinde bazı Avrupalı bankaların yardımcı olduğu iddiasından sonra gelmesi dikkat çekti.

Soruşturmanın Panama belgeleri ile ilgili olduğunu duyuruldu. Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu (ICIJ), 2016’da Panama’da kayıtlı bir hukuk firmasının 40 yılı aşkın süredir tuttuğu kayıt ve belgelere ulaşarak basın kuruluşlarıyla paylaşmıştı. Ofislerin arandığı haberi sonrasında Deutsche Bank hisseleri yüzde 3.7 düştü.

Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing yatırım bankasına yapılan kesintilerin beklenenden daha derin bir etkiye sahip olduğunu kabul etmek zorunda kaldı. Rolü bu yılın başlarında üstlendiğinden beri, banka 2.300 işten ayrıldı ve gelecek yılın sonuna kadar 4.700 kişiyi daha işten çıkarmayı hedefliyor.


Sayfalar 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

İlginizi Çekebilir

Hepsiburada Ve Carrefoursa’dan Dev İşbirliği

Hepsiburada müşterileri “Hepsiexpress” ile CarrefourSA’dan sipariş vereb…