Anasayfa ‘Sahte lüks mağaza’ şakasıyla 600 dolara ayakkabı sattı
30 Kasım 2018

‘Sahte lüks mağaza’ şakasıyla 600 dolara ayakkabı sattı

Ayakkabı perakendecisi Payless kısa süre önce Kaliforniya’da bazı moda influencer’larıyla dalga geçen bir deneme yaptı.

Perakendeci kısa süre önce, boş bir eski Armani mağazasını aldı, Payless ürünleriyle doldurdu ve daha sonra bazı moda influencer’larını mağazanın açılış partisine davet etti. Ancak burada ufak bir şaka vardı: Bu insanlar Palessi adında yeni bir sofistike tasarımcının mağaza açılışına katıldıklarını sanıyorlardı; aslında Payless’in ayakkabıları olduğundan haberdar değildiler.
Partiye katılan influencer’lar, normalde fiyatı 20 dolar ila 40 dolar arası olan Payless ayakkabılarına 200 dolar ila 600 dolar arası bir fiyat ödediler; misafirlerin çoğu satın aldıkları ürünleri “sofistike” ve “son derece kaliteli malzemelerle yapılmış” gibi övgülerle tanımladı.
Payless aslında influencer’ların haute-couture olarak tanımladıkları bir marka değil.
Mağazanın açılışını izleyen yalnızca birkaç saat içinde 3 bin dolar değerinde ayakkabılar satıldı.
Sonunda gerçek ortaya çıktı. Influencer’lardan bu paralar alınmadı ve ayakkabıları da hatıra olarak saklayabilecekleri söylendi.
Söz konusu deneyin videosu sosyal medyada yer alıyor. Payless yetkilileri böyle bir girişimde bulunmalarının amacını müşterilere perakendecinin bütçeye uygun modanın satın alınacağı bir yer olduğunu hatırlatmak olarak açıklıyorlar.

İlginizi Çekebilir

2 bin 153 Milyarder, Dünyanın Yüzde 60’ından Daha Zengin

İngiltere merkezli uluslararası yardım kuruluşu Oxfam, 2 bin 153 milyarderin, dünya nüfusu…