Anasayfa İşte Yeni Zamanlara Yolculuğun Sırrı
16 Ocak 2006

İşte Yeni Zamanlara Yolculuğun Sırrı

Vaktinizi boşa harcamadan tüm planlarınızı gerçekleştirmenin mutluluğu size sağlık, huzur ve enerji olarak geri dönecek. Nasıl mı?.. .

Zamanı Doğru Kullanın

Saniyeler, dakikalar ve saatlerle ölçülen zaman tanımı yaşamımız boyunca durduramadığımız ve geri alamadığımız tek şeydir. Başarılı insanların ortak noktaları durdurulamayan zamanı iyi yönetmeleridir. Yeni otomatik kurmalı mekanizma ile çalışan Longines Master Collection zamanı doğru tutmanın en zarif ve mükemmel yolu. 2005 yılında başlayan seri yeni modelleri ile zamanı doğru yönetmek isteyen kullanıcılar için 2 farklı kasa ve iki farklı renk seçeneği ile beraber geliyor 42 mm’lik kasaya sahip olan saat barleycorn kadran ve kahve renkli deri kayış tasarımı ile kullanıcısı ile buluşurken 40 mm kasa çapında olan saat kullanıcılarına pırlanta ile taçlandırılmış mavi güneş ışığı kadranı ve mavi deri saat kayışı ile mükemmel bir zamanın tanığı olma deneyimini sunuyor.

İlham Alın

Eğer gerçekten başarılı olmak istiyorsak kendimize başarıya ulaşmış insanları ilham almalıyız. Başarılı insanların hayatlarını analiz etmeliyiz. Onların sadece başarı hikayelerini değil başarısızlık hikayelerini de incelemeliyiz. İlham hayattaki herşey demektir. Başarılı kariyerler ilham üzerine kuruludur. Eğer ilham alırsanız başarı şansınız vardır. 

Spor Yapın Disiplinli Olun

Spor motivasyonunuzu arttırır, sağlığınızı korur ve en önemlisi disiplin kazandırır.Spor yaptıkça beyin; endorfin, dopamin, melatonin gibi içsel mutluluk üreten hormonları salgılar. Düzenli spor yapan birinin mutsuz olması ya da depresyona girmesi çok zordur bu da sizin iş hayatınıza doğrudan yansıyacak büyük bir etkidir.

Kitap Okuyun

Günlük yaşamın stresli karmaşasından biraz kurtulmak ve yeni şeyler öğrenmek için en güçlü seçim kitap okumaktır. Yapılan araştırmalara göre kitap okuyan toplumların diğer toplumlara nazaran gelişmişlik seviyeleri oldukça yüksektir. Ve kitap okuyan bireylerin olaylara bakış açıları ve müdahaleleri her zaman daha iyi durumdadır. Eğer hala bir kitap seçemediyseniz Fortune’da seçtiğimiz kitaplardan, kendinize en uygun kitabı seçebilirsiniz

Seyahat Edin

Yeni bir kültürle tanışmanın yanında seyahat etmek size yeni insanlarla ve farklı kültürlerle tanıştıracaktır. Seyahatin herhangi bir anında tanışacağınız yeni bir kişi hem seyahat planınızı hem de hayatınızı değiştirmenizde büyük bir fırsat yaratabilir. Ayrıca Seyahat ettikçe problem çözme ve analitik düşünme becerileriniz  giderek artar bu da size içinizdeki gücü ortaya çıkarmak için büyük bir fırsat kapısı açacaktır.

İlginizi Çekebilir

Pandemi, Çalışan Bağlılığını Arttırmak İçin Kurumlar Adına Çok Büyük Bir Fırsat

Pandemi ile beraber uzaktan çalışma, online toplantı, yarı zamanlı ofise gelme gibi kavram…