Anasayfa LIFESTYLE Lidere Dönüşme Rehberi
LIFESTYLE - 1 Kasım 2019

Lidere Dönüşme Rehberi

Fortune’da bu ay seçtiğimiz kitaplarda, kendi sektöründe tercih edilen bir lidere dönüşmenin ve geleceği garanti bir iş kurmanın yollarını okuyacaksınız. Ayrıca dünyanın en mutlu çocuklarını yetiştirmenin sırrını öğrenecek, stresten kurtularak daha iyi bir yaşamın kapılarını aralayacaksınız.

YOUPRENEUR

Chris Ducker Yeni bir iş modelinin ve kişisel marka girişimciliğinin yükselişini anlatmak için “Youpreneur” terimini türeten blog yazarı ve podcast sunucusu Chris Ducker, “Bir ‘Youpreneur’, iş dünyasının eski kurallarının ötesine geçerek deneyimlerini, ilgi alanlarını ve kişiliğini yani kendi kişisel markasını temel alan sürdürülebilir bir iş kurar” diyor. “Youpreneur”ler çeşitli ve değişen ilgi alanlarına sahip olsalar bile onlarla etkileşime giren, sadık bir kitle oluşturuyor. Oyunu kendi kurallarına göre oynayan “Youpreneur”ler, bu durumun sunduğu avantajlardan da faydalanıyor. Sola Unitas Yayınevin’den çıkan kitap, kendi sektöründe tercih edilen bir lidere nasıl dönüşebileceğiniz ve geleceği garanti olan bir iş modelini nasıl inşa edeceğiniz konusunda faydalı bilgiler içeriyor.

DÜNYANIN EN MUTLU ÇOCUKLARI

Rina Mae Acosta, Michele Hutchinson

UNICEF’e göre, Hollandalı çocuklar genel mutlulukta birinci sıradalar. Peki, dünyanın en mutlu çocuklarını yetiştirmenin sırrı ne? Hollandalılarla evli ve çocuklarını Hollanda’da yetiştiren yazarlar; hayattan keyif alan çocukların püf noktalarını paylaşıyor. The Kitap Yayınları’ndan çıkan kitabın çevirisi Biray Anıl Birer’e ait.

BEYNİNİ S**ME

Dr. Faith G. Harper

The Kitap Yayınları’ndan çıkan kitabın çevirisini Gözde S. Kadıoğlu yaptı. Dr. Faith G. Harper’ın mizahi bir dille ele aldığı kitap, beynin içinde neler olup bittiğini, asılsız acil durumlara karşı doğru tepki verme konusunda nasıl eğitilmesi gerektiğini anlatıyor. Her zaman karşılaşılan durumları daha ölçülü ve sakin karşılamak isteyenler için birebir.

İlginizi Çekebilir

Şişecam Topluluğu, V-Block Teknolojisiyle Bir İlke İmza Attı

Cam ve kimyasallar iş kollarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu, sahip olduğu A…