Anasayfa Güncel Haberler Ekonomiye Yön Veren Liderler 18 Nisan’da CFO Summit’te buluşuyor
Güncel Haberler - İŞ DÜNYASI - 16 Nisan 2019

Ekonomiye Yön Veren Liderler 18 Nisan’da CFO Summit’te buluşuyor

Belirsizliklerin giderek arttığı ve hızlı değişimlerin yaşandığı zor koşullarda, şirketlerin sürdürülebilir başarısı ve gelecek stratejilerinin değer merkezinde rol alan Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin finans yöneticileri, ekonomi gündemine yön verecek panellerin düzenleneceği ve En Etkin 50 CFO ödüllerinin verileceği CFO Summit 2019’da bir araya geliyor.

Hâlihazırda CEO’ların sağ kolları olarak çalışan CFO’lar geçtiğimiz 3 yıllık periyotta makroekonomik gelişmelerin etkisiyle, her gün çeşitlenerek artan riskler ve belirsizliklerin bir sonucu olarak görev ve sorumlulukları itibarıyla alınan tüm kararların odağında, şirketlerin en stratejik konumunda bulunuyor. Hibrit bir yönetim yapısına dönüşen bu pozisyon; artık sadece para hesabı yapan yöneticiler değil, şirkete esneklik ve sürdürülebilirlik kazandırma, organizasyon içindeki stratejiyi belirleme, ekibi bu yol haritasında harekete geçirme, performanslarını takip, borç yapılandırması ve uzun vadeli kredi kaynağı sağlanması gibi önemli fonksiyonların kanaat sahipleri.

Dijitalleşme, verinin hızla büyümesi, değişken risk ortamı ve giderek daha fazla bilgiye ihtiyaç duyan paydaşların yönetimi; şirket yönetiminde “iş ortağı” olarak yetki ve sorumlulukları her geçen gün artan CFO’lar, zorlu yol haritasında küresel ekonominin geleceğinin konuşulacağı CFO Summit 2019’da bir araya gelecek.

Albaraka Türk, QNB Finansbank ve Vodafone Business ana sponsorluğunda 18 Nisan Perşembe günü Hilton İstanbul Bomonti’de düzenlenecek CFO Summit 2019, Fortune Türkiye “En Etkin 50 CFO” ödüllerine de ev sahipliği yapacak. Zirve’ye, Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO’ları, finans/bankacılık sektörü orta ve üst düzey yöneticileri, finans alanındaki ürün/hizmet sağlayıcıların üst düzey yöneticileri, yönetim danışmanları, sektör duayenleri ve uzman basın mensupları katılacak.

Koç Holding, Sabancı Holding, Eczacıbaşı Holding, Şişecam Topluluğu, Anadolu Grubu, Borusan Holding, Aselsan, THY, Vodafone, Acıbadem gibi Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin CFO’larına ödüllerinin verileceği Zirve’de, açılış konuşmasını “Risklerin ve Belirsizliklerin Artışa Geçtiği Dünyada CFO’nun Önemi” başlıklı konuşmasıyla İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan yapacak. Zirve, iş dünyasından önemli liderleri ve 20’nin üzerinde konuşmacıyı ağırlayacak. “Dalgalı Ekonomide Risk Yönetimi ve Yatırım Planlaması”, “Dijital Finansın Geleceği: Yapay Zeka & Çeviklik & Siber Güvenlik”, “Yeniden Yapılandırma ve Dönüştürme”, “Uluslararası Ticaret Ortamında Rekabet ve Büyüme” konuları düzenlenen panellerde masaya yatırılacak. 

CFO Summit 2019 hakkında detaylı bilgi için www.cfosummit.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Üçüncü Taraf Finansmanı, Türk Şirketleri Arasında Yaygınlaşacak

Hukukun finans ile birleşiminden doğan üçüncü taraf finansmanı, bir inovasyon olarak nitel…