Anasayfa Güncel Haberler Dosya Transferinde Yerli Girişim
Güncel Haberler - 4 Kasım 2019

Dosya Transferinde Yerli Girişim

13 dilde dosya paylaşımı sağlayan yerli girişim SendGB.com, 5GB’a kadar büyük dosyaları üye olmadan hızlı ve kolay paylaşmayı sağlıyor. Girişim ile dosya transferinde dünyada ilk üç servisten biri olmak hedefleniyor.

Dosya paylaşımında en büyük sorun büyük dosyaların yükleme ve indirme hızı oluyor. Bazı servisler ücretsiz hizmet verdiklerinde dosya yükleme ve indirme hızına limit koyuyor. Uğur Çakır ve Okan İlhan tarafından 2015 yılında hayata geçirilen SendGB.com’da, kullanıcılar dosya yüklerken ve indirirken sınırlanmıyor. Dört yıl içerisinde hizmet ağını genişleterek dünyaya yayılan SendGB.com, bugün 169 ülkeden kullanıcısına 13 farklı dilde dosya paylaşımı hizmeti veriyor. Kullanıcılarının yüzde 30’u Türkiye’den gelirken, Hindistan, Amerika, İspanya, Şili ve Meksika en çok kullanan ülkeler olarak dikkat çekiyor.

Hıza önem verilen girişimde, internet hızı izin veriyorsa kullanıcılar 300 Mbps hıza kadar SendGB’yi kullanabiliyor. Gönderilen dosyalar kullanıcı tarafından seçilen 1 ila 90 gün sonra otomatik olarak sunuculardan siliniyor. Aynı anda 500 dosya 20 alıcıya kadar gönderilebiliyor. İstenirse dosyaların indirildikten sonra silinmesi de sağlanıyor. Güvenliğe ekstra önem veren kullanıcılar için gönderim esnasında parola belirleme seçeneği de mevcut. Kullanıcılar, her gönderim için parola belirleyebiliyor. Dosya gönderimi yapıldıktan sonra alıcıya ve göndericiye bilgilendirme e-postaları otomatik gönderiliyor. 5GB’a kadar büyük dosyaları üye olmadan kolay ve hızlıca paylaşmaya imkan veren SendGB’nin hedefi, dosya transferinde dünyada ilk üç servisten biri olmak.

SendGB ayrıca KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı), LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı), Tohum Otizm Vakfı, TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı), ÇEKÜL (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı), Sen de Gel Derneği, TİDER (Temel İhtiyaç Derneği), Darüşşafaka, TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) gibi sosyal sorumluluk kurumlarına da destek veriyor. Sosyal sorumluluk kurumlarının daha fazla kişiye ulaşmasına katkı sağlayarak, kurumların faaliyetlerini geniş arka planında duyuruyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı ile başlattığı kampanya ile SendGB’den dosya yükleme yapan her kişi için 1 kuruş Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağış yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Borsadaki Yabancı Payı Dipte

Pandemi döneminde yabancı satış yaparak borsadaki payını hızla minimize etti. Peki, tekrar…