Anasayfa Güncel Haberler Deutsche Bank Türkiye’de üst düzey atama
Güncel Haberler - TÜRKİYE - 15 Ocak 2019

Deutsche Bank Türkiye’de üst düzey atama

Deutsche Bank Türkiye Ülke Müdürü Orhan Özalp oldu

Deutsche Bank, (XETRA: DBKGn.DE / NYSE:DB) Orhan Özalp’i, Türkiye Ülke Müdürü ve Deutsche Bank A.Ş. Genel Müdürü (CEO) olarak atadı.

Türkiye’den sorumlu Finansal ve Kurumsal Müşteriler Grubu ve Hazine İşlemleri Yöneticiliği görevlerini yürütmeye devam edecek olan Özalp, aynı zamanda Deutsche Bank A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olacak. Özalp, görevini, Londra ve İstanbul’da 14 yıllık çalışma hayatının ardından Banka’dan ayrılan Ersin Akyüz’den devraldı.

Deutsche Bank içinde yetişmiş bir ismin bu göreve gelmesinden memnuniyet duyduğunu belirten Deutsche Bank EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi) Genel Müdürü Ashok Aram, “Özalp’in Türkiye ve Türk bankacılık sektörü hakkındaki derin bilgisi ve gerek müşterilerimiz gerek paydaşlarımız ile geliştirmiş olduğu ilişkileri, Deutsche Bank’ın müşterilerine verdiği hizmetlerin sürekli olarak gelişmesine yardımcı olacak ve kurum olarak Türkiye’nin sunduğu geniş yelpazedeki fırsatlardan yararlanmamıza olanak sağlamaya devam edecek” dedi.

Deutsche Bank’ın, Türkiye’ye ve buradaki operasyonlarına olan bağlılığının artarak devam ettiğini de ifade eden Ashok Aram, “Orhan Özalp’in atanması, bu piyasanın, bölgesel operasyonlarımız açısından ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir” değerlendirmesini yaptı.

2006 yılında Deutsche Bank’ta çalışmaya başlayan Orhan Özalp, Londra ve İstanbul’da pek çok birimde yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı. Türkiye’de yerleşik kurumların yurtiçi ve yurt dışında finansal piyasalardan borçlanmasında ve finansal riskleri yönetmesinde rol aldı.

Deutsche Bank’ın Türkiye’deki varlığı, 1909 yılında Londra’dan sonra ikinci uluslararası şubesini İstanbul’da açmasına uzanıyor. Küresel bankacılık ağı avantajını yerel tecrübe ile birleştirerek müşterilerine hizmet veren Banka’nın Türkiye’de uzun ve gurur dolu bir geçmişi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

VakıfBank’ın Yüzde 58,51’lik Hissesinin Hazine’ye Devri Gerçekleşti

Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı hisselerinden, Vakıflar Genel Müdürlüğünün …