Anasayfa Güncel Haberler Cleveland FED Başkanı’ndan Enflasyon Yorumu
Güncel Haberler - 3 Temmuz 2019

Cleveland FED Başkanı’ndan Enflasyon Yorumu

Enflasyon değerlendirmesinde bulunan Loretta Mester, enflasyonun büyük bir ihtimalle yüzde 2’ye doğru geri geleceğini söyledi.

Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, büyümenin ne kadar yavaşlayacağını değerlendirmeye çalıştığı söyledi ve Fed beklentisinden daha fazla yavaşlayabileceğini belirtti.

Enflasyon beklentilerine ilişkin daha fazla veri görmek istediğini ifade eden Mester, “Fed piyasaları dikkate almıyor değil, ancak birçok unsura bakıyor.” dedi.

Enflasyon değerlendirmesinde bulunan Mester, enflasyonun büyük bir ihtimalle yüzde 2’ye doğru geri geleceğini söyledi.

Şirketlerin ticaret politikasıyla ilgili endişelerinin arttığını dile getiren Cleveland Fed Başkanı, bankanın ABD Başkanı Donald Trump’a politika tavsiyesi verecek bir konumda olmadığını ifade etti.

Trump’ın Fed Yönetim Kurulu’ndaki iki boş sandalye için işaret ettiği iki isme de değinen Mester, “Adayların Fed’i daha siyasileştireceğini düşünmek için bir neden yok.” dedi.

Trump, Fed üyeliği için St. Louis Fed Başkanı James Bullard’ın araştırma direktörü Christopher Waller ve para politikasına ilişkin alışılmışın dışındaki fikirleriyle hâlihazırda eleştirilere konu olmuş olan Judy Shelton’ı işaret etti.

Kaynak: Bloomberght

İlginizi Çekebilir

İndeks Bilgisayar, Hem Ürün Gamını Hem İş Modelini Değiştiriyor

İndeks Bilgisayar, Fortune 500 Türkiye listesinin gediklilerinden. İndeks Bilgisayar Genel…