Anasayfa Güncel Haberler Cem Topçuoğlu, TBWA\Worldwide’ın uluslararası yönetimine atandı
Güncel Haberler - İŞ DÜNYASI - 25 Ocak 2019

Cem Topçuoğlu, TBWA\Worldwide’ın uluslararası yönetimine atandı

Dört yıldır TBWA\ Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanlığını yürüten Cem Topçuoğlu, TBWA\Worldwide Uluslararası Başkanlığına atandı.

Bu atamayla Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika sorumluluklarına, Finlandiya, İrlanda, İtalya, İspanya, İsveç gibi Batı Avrupa ülkelerini de katan Topçuoğlu, yeni görevinde TBWA\Worldwide Başkanı ve CEO’su Troy Ruhanen’e direkt raporlamaya devam edecek.

 

İstanbul’da doğan Cem Topçuoğlu, Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra reklamcılık kariyerine Grey’in önce İstanbul sonra New York ofisinde çalışarak başladı. Grey’de çalıştığı süre zarfında müşterileri olan Procter & Gamble ve Bristol-Mayers’in de içinde bulunduğu hızlı tüketim ürünleri segmentinde tecrübe kazandı. Daha sonra İstanbul’la dönerek Başkan Yardımcısı oldu. 1993’te kendi ajansını açan Topçuoğlu, 1999 yılında TBWA ile ortaklık kurarak şirketi Türkiye’nin lider ajansı konumuna getirdi.

 

2015 yılında TBWA\ Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanlığına getirilen Topçuoğlu, görevi boyunca yönettiği pazarlarda TBWA’in globalde geliştirdiği tüm yeni uygulamaları bu bölgelerin kültürel kodları ve yerel dinamiklerine göre adapte etti ve veri analizi uygulamalarını yerleştirdi.

 

TBWA 2018 yılında bölgede çok önemli yaratıcı ve ticari başarılara imza attı.TBWA\RAAD Dubai Lynx’de Yılın Ajansı ve Yılın Network’ü; TBWA\RAAD Cannes 2018’de MENA’nın 1. Numaralı Ajansı, Güney Afrika’daki TBWA\Grup Loeries’de 2018 yılının Bölgesel Ajansı, Grid Worldwide AdFocus ödüllerinde yılın Spesialist Ajansı, TBWA\Istanbul Kristal Elma Ödülleri’nde en çok ödül alan ajans, Capital Dergisi 2018 anketinde En Beğenilen Reklam Ajansı oldu ve MediaCat raporlarında Yılın En Yaratıcı Ajansı Ödüllerine layık görüldü.

İlginizi Çekebilir

ABD’de Endeksler Yükselişle Açıldı

New York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,36 …