Anasayfa TÜRKİYE ‘Ağrı’daki olayları ayrıntılı öğrenme çabasındayız’
TÜRKİYE - 13 Nisan 2015

‘Ağrı’daki olayları ayrıntılı öğrenme çabasındayız’

Kılıçdaroğlu Ağrı’daki olaylarla ilgili Demirtaş'ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Ağrı’daki olayları ayrıntılarıyla öğrenmek için tüm çabamızı gösteriyoruz. Demirtaş’ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor” dedi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük internet sitesine konuk olarak, “Cumhuriyet Halk Partisi” kullanıcı adıyla, “Merhaba ben CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu” başlığı altında 2 saat boyunca sözlük yazarlarının sorularını yanıtladı.
 
Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde, Ankara ve Antalya’da CHP’nin hakkını aramakta pasif kaldığını düşünüp düşünmediği yönündeki soru üzerine, çok pasif kaldıkları eleştirisine katılmadıklarını belirterek, “Hakkımızı sonuna kadar aradık. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar davayı götürdük. Sandıklara sahip çıkma konusunda, bütün görevlerimizi yaptık mı? Buna ‘Evet’ dersem size doğru cevap vermemiş olurum” ifadelerini kullandı.
 
Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kendisine ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yaptığı Ağrı’ya gitme çağrısına ilişkin, “Ağrı’da olanları öğrenmek için Demirtaş’ın çağrısına uyup, Bahçeli ile oraya gider misiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:
 
“Ağrı’daki olayları ayrıntılarıyla öğrenmek için tüm çabamızı gösteriyoruz. İddialar vahim, olayları inceleyeceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Sayın Demirtaş’ın çağrısına yanıt vermek için önce olayların ayrıntısını öğrenmemiz gerekiyor.”
 
Bir soru üzerine, seçim barajını “Türkiye’deki demokrasinin en büyük ayıbı” ve “12 Eylül Darbesi’nin ürünü” şeklinde tanımlayan Kılıçdaroğlu, seçim barajını kaldırmayı taahhüt eden tek parti olduklarını anlattı.
 
Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencileri için yurt, burs, kredi projeleri olup olmadığına yönelik soru üzerine, en geç 1 yıl içinde hiçbir öğrencinin yurtsuz kalmayacağını, öğrencilerin 1 ve 2 kişilik, sıcak suyu geniş bant internet erişimi olan odalarda kalacağını, ikinci öğrenim harçlarını da kaldıracaklarını söyledi.
 
Kılıçdaroğlu, seçimi kazandıkları takdirde ilk 3 üç ay içinde yapacaklarını da “Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız”, “Aile sigortası yasasını çıkaracağız”, “Taşeron işçiliği kaldıracağız. Taşeronda çalışan işçileri kadroya alacağız” şeklinde sıraladı.

İlginizi Çekebilir

Üçüncü Taraf Finansmanı, Türk Şirketleri Arasında Yaygınlaşacak

Hukukun finans ile birleşiminden doğan üçüncü taraf finansmanı, bir inovasyon olarak nitel…