Anasayfa Güncel Haberler Fortune ve DataExpert İşbirliği ile CHRO Summit Gerçekleştirildi
Güncel Haberler - 16 Ekim 2019

Fortune ve DataExpert İşbirliği ile CHRO Summit Gerçekleştirildi

İnsan Kaynakları liderlerini bir araya getiren yılın en prestijli organizasyonu CHRO 2019 Summit, Hilton Bomonti’de gerçekleşti. FortuneDataExpert işbirliği ile hazırlanan Türkiye’nin En Etkin 50 CHRO’su, ödüllerini Hilton Bomonti’de düzenlenen CHRO Summit 2019 Zirvesinde aldı.

Zirve’de, “İnsan Kaynakları Alanında Yenilikler ve Trendler, Dijital Çağda Liderlik, Geleceğin Meslekleri ve Geleceğin İşgücü Nasıl Şekillenecek?” konuları ele alındı.

Bu yıl Zirve’de, sürekli değişimin söz konusu olduğu İK ekosisteminde, dijitalleşme ve çevik olmanın önemine dikkat çekildi. Ayrıca gelecekte iş gücündeki değişimler dijitalleşme ve yapay zeka açısından ele alındı ve İK’daki dönüşüm süreçleri üzerine fikir alışverişi yapıldı. Dijitalleşme ve çeviklik, İK, liderlik, işgücü tanımında pek çok gelişmeye önderlik ederken, dijital geleceğin oluşumu için dijital kültürle yetişen genç işgücü ve istihdamın önemi vurgulandı.

AÇILIŞ KONUŞMALARI GÜNDEMİ YAKALADI

Panelin açılış konuşmasını “İnsan Kaynakları Alanında Yenilikler ve Trendler” sunumuyla McKinsey Company Kıdemli Ortağı Amadeo Di Lodovico yaptı. Konuşmasında Lodovico, insan kaynakları alanındaki yenilik ve trendleri anlattı. Günümüz İK stratejilerinden örnekler verdi. Daha sonra söz alan NN Hayat ve Emeklilik CHRO’su Hong-Wha Ling ise “Geleceğin İş Dünyasına Odaklanıyoruz” başlıklı sunumunda, iş dünyasında gerçekleşmesi beklenen yenilikleri, edindiği sektörel deneyimlerle paylaştı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin ise Zirve’de Vodafone Grubu’nun gerçekleştirdiği araştırmalardan bahsetti ve dijitalleşmeye yönelik örnekler verdi ve şöyle devam etti. “Vodafone Türkiye olarak dijitalleşmenin hayatımıza kazandırdığı esneklik ile çalışanlarımıza haftanın bir günü şirket dışında istedikleri lokasyondan çalışma imkânı sunuyoruz. Genç çalışanların dijitalleşmeyle birlikte gelen başka pek çok talebi var. Vodafone olarak, gençleri geleceğin mesleklerine hazırlamak üzere ‘Gelecekteki Seni Keşfet’ adı altında bir program başlattık. Bu kapsamda, 18 ülkede yaklaşık 10 milyon gencin iş bulmasına yardımcı olmayı hedefliyoruz.”

ZİRVE’NİN ANA TEMASI “YAPAY ZEKA” OLDU

İK dünyasında yapay zekanın geleceği, 2019 ve yakın gelecekte makinelerin daha zekileştirilmesi, insan psikolojisi, yakın gelecekteki önemli değişimler Zirve’nin ana temasını oluşturdu.

Zirve’nin ilk paneli  DataExpert Yönetici Ortağı Yasin Altunkaya moderatörlüğünde gerçekleşti. “VUCA Dünyasında Adaptif Liderlik” paneli, iş ortamında performans deneyiminin önemine ve VUCA’nın iş dünyası ve İK ekosistemine gerektirdiği stratejik sonuçlara odaklandı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram moderatörlüğünde gerçekleşen  ‘Dijital Dönüşümde Sosyal Zeka Faktörü’ panelinde ise İK alanında dijital dönüşüm süreçleri konuşuldu.

CHRO Summit 2019,  Fortune Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Şule Laleli moderatörlüğünde gerçekleşen “Geleceğin İş Gücü Nasıl Şekillenecek?” konulu panel ile de gelecek öngörüleri ve şirketler genelindeki özel örnek ve uygulamaların altı çizildi. Dünyanın en büyük profesyonel ağı Linkedin’in Learning Çözümleri ekibinin Gelişen Pazarlar Lideri Banu Baykal ise Zirve’de son olarak söz aldı. “Dijital Dönüşüm ve Türkiye Yetenek Trendleri” hakkında konuştu.

CHRO Summit 2019 panellerin ardından 50 En Etkin İK Lideri’ne verilen ödül töreni ile son buldu.

İlginizi Çekebilir

F500 Şirketlerinin İhracatı TL Bazında Arttı, Dolar Bazında Düştü

Fortune 500 Türkiye şirketlerinin toplam ihracatı 2019 yılında bir önceki yıla göre TL baz…