ÇAYKUR'un hedefi 700 bin ton yaş çay alımı

Sütlüoğlu, ÇAYKUR'un her yıl kapasite artırımına giderek, alım politikasını artırdığını belirtti.


HABER: AA
  FOTOĞRAF: ARŞİV
27.09.2016
ÇAYKUR'un hedefi 700 bin ton yaş çay alımı

Çay İşletmeleri (ÇAYKUR) Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yaş çay alımlarına ilişkin, "Yaptığımız kapasite artırımı ile geçtiğimiz yıl toplamda yaklaşık 681 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirmiştik. Bu yıl şu ana kadar 678 bin ton seviyesindeyiz ve alımlar sona erinceye kadar 700 bin tonun üzerine çıkmayı hedefliyoruz." dedi.

Sütlüoğlu, Genel Müdürlük makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, ÇAYKUR'un her yıl kapasite artırımına giderek, alım politikasını artırdığını belirtti.

ÇAYKUR olarak bu yıl birinci sürgünde 230 bin 184 ton yaş çay aldıklarını, ikinci sürgünde 248 bin tona ulaştıklarını dile getiren Sütlüoğlu, iki sürgünde yaş çayın yüzde 53'ünün ÇAYKUR eliyle alındığını söyledi.
Sütlüoğlu, ÇAYKUR'un son yıllarda rekor alımlar yaptığını vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Yaptığımız kapasite artırımı ile geçtiğimiz yıl toplamda yaklaşık 681 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirmiştik. Bu yıl şu ana kadar 678 bin ton seviyesindeyiz ve alımlar sona erinceye kadar 700 bin tonun üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Bu rakam ÇAYKUR tarihindeki rekor yaş çay alımı olacak. Günlük 2 bin 400 ton kapasite ile alımlarımız devam ediyor. Özellikle yüksek kesimlerde çay alımı verimli şekilde sürüyor. Hava şartları ve üreticinin çalışma durumu değerlendirildiğinde ekim ayının ilk iki haftasında alımların süreceğini söyleyebiliriz. Buna göre alımları planlıyoruz." diye konuştu.

Sütlüoğlu, beyaz çay alımlarının beklentinin altında kaldığını, üreticinin topladığı beyaz çayı ÇAYKUR'a veya özel sektöre satmak yerine kendisinin değerlendirmeye başladığını ifade etti.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Atatürk'ün vasiyeti kayıp
 
Torba yasa gökdelenlerin önünü açtı
 
AYM’den Cumhurbaşkanlığı Sarayı başvurularına ret

Uber ve Tesla çöp tahvilleriyle yatırımcıları cezbediyor. Peki niçin?
 
Borusan Holding'te görev değişimi
 
Koç Holding'ten 10 Kasım filmi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X