100 yaşındaki milyarder her gün işe gidiyor

Dünyanın en yaşlı milyarderi unvanına sahip 100 yaşındaki birisinden hayatının geri kalan günlerinin tadını çıkarması beklenir.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
5.12.2018
100 yaşındaki milyarder her gün işe gidiyor

Ancak Pacific International Lines’ın kurucusu Chang Yun Chung için evde oturmak söz konusu değil.
Yüz yaşındaki Singapurlu milyarder, şirketin yönetimini bu yılın başında oğlu Teo Siong Sang’a devretmesine rağmen her gün ofise gitmekte ısrarlı.
Chang, her gün ofisteki faaliyetlerini bir günlüğe yazdığını ve her departmanın da kendisini görmeye geldiğini kaydediyor.
Chang Yun Chung’a göre, 1967 yılında ikinci el iki gemiyle kurduğu şirketiyle bağını koparmamak zihnini faal tutmasını sağlıyor.
Öte yandan, yaşlı milyarder şirkete yalnızca can sıkıntısından gitmiyor. Chang aynı zamanda dünyadaki ilk 20 nakliye şirketi arasında yer alan, 18 bin çalışana sahip bir organizasyonun başında, büyük bir sorumluluk üstlenen oğlu Teo’nun akıl hocalığını da yapıyor. Teo her gün babasına sabah ve öğle yemeğinden sonra olmak üzere iki kere akıl danıştığını belirtiyor. Böylece özellikle de üzerindeki baskının arttığı durumlarda soğukkanlılığını korumayı öğrendiğini söylüyor.
Gençken daha fevri, daha sert bir yönetici olduğunu ifade eden Teo sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ancak babam bana insanların sözümü dinlemeleri için onları güçle, otoriteyle korkutmak yerine kaliteli, saygın ve sözü dinlenecek bir kişi tavrıyla etkilemenin çok daha doğru olduğunu öğretti.”HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Türkiye'den ABD'ye çelik mektubu
 
Einstein 100 yıl sonra haklı çıktı
 
Davutoğlu'ndan Irak Başbakanı'na mektup

Einstein'in mektupları satıldı
 
Einstein'ın mektupları açık artırmaya çıkacak
 
Louis Vuitton 2,6 milyar dolara lüks resort işletmecisini satın aldı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X