Anasayfa LIFESTYLE Zenginler güne nasıl başlıyor?
LIFESTYLE - 6 Mart 2019

Zenginler güne nasıl başlıyor?

Başarının sırrı, hergün alarmınızı bir saat önceye kurmak olabilir mi? Yazar Tom Corley yaptığı araştırmada, zenginlerin iş saati başlamadan en az üç saat önce uyandıklarını ortaya koydu. İşte başarılı insanların, işe başlamadan önce yaptıkları..

1) Egzersiz rutini yapın

Egzersiz, bedeniniz, beyniniz ve ruhunuz için gerekli. 2018’de yapılan bir çalışma, 10 dakika yapılan hafif egzersizin, hafızayı geliştirdiğini ortaya koydu. Oprah Winfrey gibi her sabah koşuya çıkabilir ya da Arianna Huffington gibi meditasyon yaparak güne başlayabilirsiniz.

2) Motivasyonunuzu şarj edin

 Zamanınızın bir kısmını düşünmeye, rahatlamaya ve ruhunuzu beslemeye ayırın. Steve Jobs her gün kendine şöyle sorardı, “bugün eğer hayatımın son günü olsaydı, yapmak üzere olduğum şeyden mutlu olur muydum?” Meditasyon ve okuma motivasyonunuzu yeniden canlandırmanıza yardımcı olur.

3) Sevdiklerinizle zaman geçirin

Güne, sevdiğiniz insanlara öncelik vererek başlayın. İlişkilerimiz hayatımızın tüm yönlerini etkiliyor. İlişkilere özen göstermek başarınızı da olumlu etkiler. Harvard Tıp Fakültesi öncülüğünde yapılan 75 yıllık bir çalışma, yaşam başarısının zekadan daha çok sıcak ilişkilere bağlı olduğunu ortaya koydu.

4) Plan yapın

Elon Musk, gününü planlama konusunda oldukça hassas. Gününüz için sağlam bir plan yapmak, başarmanız gerekenlere öncelik vermenize ve buna bağlı kalmanıza yardımcı olabilir. En zorlu işlerin üstesinden gelmek için gün içinde en iyi zamanın ne zaman olacağını belirlemek, stresi azaltır ve performansın artmasına yardımcı olur.

5) Pozitiflik yayın

Olumlu hisler yaymak, sadece güne iyi başlamanıza yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda performansınızı da artırır. 2011’de Wharton School ve Fisher College tarafından yayınlanan ortak çalışma, insanların sabahki ruh halinin gün boyunca verimliliği etkilediğini ortaya koydu.

İlginizi Çekebilir

Dolarda Son Durum

Dört günlük bayram tatili öncesi 6.81’li seviyelerde seyreden dolar/TL kuru, dün uluslarar…