Anasayfa Güncel Haberler Zamanın Lüks Hali
Güncel Haberler - 30 Mart 2020

Zamanın Lüks Hali

Cimier SA İsviçre Başkanı Bernhard H. Mayer, tamamı el yapımı olan Bernhard H. Mayer saatlerini anlatıyor.

Bernhard H. Mayer tarafından tasarlanan bütün saatler el yapımı mıdır? Bu konuda en dikkat ettiğiniz konu nedir?

Bernhard H. Mayer saatlerinin tamamı el yapımı. Bu konuda izlediğimiz yol, usta zanaatkarlarımızın kullandığı geleneksel yapım teknikleriyle günümüzün sunduğu gelişmiş yöntemleri harmanlayan saatler üretmeye odaklanıyor. Bernhard H. Mayer saatlerinin tasarımdan işçiliğe, dakiklikten dayanıklılığa kadar her anlamda mükemmel olduğunu garanti ediyoruz.

Bir tasarım ortaya çıkarırken en çok zorlandığınız noktalar nelerdir?

Bu konudaki en zorlayıcı nokta müşterilerin gelecekte ne isteyeceklerini anlayabilmek. İhtiyaç ve istekler hızlı bir şekilde değişirken bizim İsviçre saat endüstrisinde yaşanan gelişmeleri sürekli takip etmemiz gerekiyor.

İlham kaynaklarınızdan bahseder misiniz? Bernhard H. Mayer saatlerini tasarlarken size en çok ilham veren şey nedir?

Saat üreten ustalar; tarihimiz, mimari, doğa ya da sanat gibi her şeyden ilham alabilirler ve bunu sıradan olmayan tasarımlar ortaya koymak üzere kullanırlar.

Bana en çok ilham veren düşünce ise kullanıcılara, onları gurur duygusuyla buluşturan bir ürün verebilmek. Heyecan ve memnuniyet veren saat ve takılar üretmek istiyoruz. Bir nesne düşünün; öyle güzel ve öyle mükemmel ki sahibinin kalbini yıllar boyunca mutluluk ve neşe ile dolduruyor. İşte bu düşünce hem benim ilham kaynağımı hem de Bernhard H. Mayer ailesinin ruhunu yansıtıyor.

Bernhard H. Mayer markasını eşsiz kılan özellik nedir?

Aile tarihimiz; bir insanın vizyonuyla 150 yıl önce başlayan ve bugün global bir başarıya dönüşen yolculuğumuz, diyebilirim. Ayrıca Bernhard H. Mayer adının taşıdığı anlamlar bulunuyor. Bernhard; insanlık için tutku ile çalışma arzusu, bunun için yanıp tutuşan kalp demek. Heinrich ise ailesine ya da ülkesine yol gösteren lider ya da hükümdar anlamına geliyor. Mayer kelimesi ise bir topluluğun lideri olan mayor (belediye başkanı) kelimesinden türemiş.

Bir saat tasarlarken sizin için en önemli noktalar neler? Tasarım yaparken takip ettiğiniz adımlardan bahseder misiniz?

Müşterinin neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve buna saatlerimiz ile cevap verebilmek en önemlisi. Müşterilerimiz için geniş bir yelpazede farklı seçenekler sunuyoruz. Klasik, spor ya da şık; herkes sevdiği stile göre kendisine uygun saati koleksiyonumuzda bulabiliyor.

SONY DSC

Hangisi daha önemli: işlevsellik mi yoksa görsel kalite mi?

Biz her bir saati, iki amaca da hizmet edecek şekilde titizlikle tasarlıyoruz. Sonuçta koleksiyonunu yapabileceğiniz ve gelecek nesillere bırakabileceğiniz İsviçre saatleri ortaya koyuyoruz.

Bugüne kadar yaptığınız saat tasarımlarınız arasında en sevdiğiniz hangisi?

Bu gerçekten zor bir soru. Her tasarım özgün ve kendine has bir güzelliğe sahip. Eğer bir tane seçmek durumunda kalsaydım, favori tasarımım “Mecanique Rose Gold” olurdu. Rose gold rengiyle göz alan tasarım, açık kasası sayesinde içerisine özenle yerleştirilmiş 17 değerli taşın, İsviçre yapımı manuel sarmalın arasından görülmesini sağlıyor.

Saatlerimiz, zamansız zarafetleriyle saatseverlere, koleksiyonculara ve stiline değer verenlere hitap ediyor.

İlginizi Çekebilir

Gazprom, Yunanistan ile 2030’a Kadar Kontrat İmzaladı

Rus enerji şirketi Gazprom’un Yunan Mytilineos Şirketler Grubu ile Yunanistan’a 2030’a kad…