Anasayfa Güncel Haberler Yükselen Marka “İstanbul”
Güncel Haberler - 13 Aralık 2019

Yükselen Marka “İstanbul”

MARKA Konferansı 20’nci yılında Istanbul markasını merkezine alıyor ve tüm dünyada Istanbul rüzgârı estirecek büyük bir sorumluluğa liderlik yapıyor. 20 yıldır hayatın her alanına dokunan MARKA Konferansı, ekonomi, tarih ve siyaset alanında çok önemli isimlerle Istanbul’un rekabetçi gücüne dikkat çekecek.

20’nci yılında ana eksende İstanbul temasının yer aldığı MARKA Konferansı, her zaman olduğu gibi bu yıl da hayatın her alanına dokunuyor. Konferansta; ekonomi, tarih, siyaset, kültür sanat ve modadan alanında çok önemli isimler çığır açacak fikirleriyle yer alıyor. MoMA’nın efsane direktörü Glenn D. Lowry, Pakistanlı aktivist yazar Fatima Bhutto, moda dünyasının en saygın isimlerinden Sir Paul Smith, modayı bireysellikten çıkarıp sosyal bir harekete dönüştüreceğine inanan Yunan asıllı ünlü modacı Mary Katrantzou, Fas asıllı Fransız caz şarkıcı Hindi Zahra, Fransız tasarımcı Ora Ito, kendine has üslubuyla ünlü tarihçi İlber Ortaylı, Türkiye’nin siyasi ve sosyal ideolojisini en doğru yorumlayan Bekir Ağırdır, duayen psikiyatrist Mehmet Sungur, vizyoner iş insanı Cem Boyner, mimar Melkan Gürsel, iş insanı Mehmet Kutman, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski ve TÜSİAD Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası yeni fikirleri yeni sözleri ile MARKA Konferansı’nda buluşuyor. Türkiye’nin en etkili sivil toplum kuruluşu TÜSİAD konferansta kentin ruhuna uygun dijitalleşme yol haritası ile yeni dünyada İstanbul’un rekabetçi gücüne dikkat çekecek. Sıfır atık hedefiyle gerçekleştirilecek konferansa özünü de WWF yeni projesiyle verecek.

20 yıldır Yürekli Konferansları tarafından düzenlenen ve kendisi de tüm iş dünyasının örnek aldığı bir sürdürülebilirlik ve marka hikayesi haline gelen, Türkiye’nin en güçlü iş ve fikir platformu MARKA Konferansı, Yapı Kredi World ana sponsorluğunda, 18-19 Aralık’ta, Çırağan Palace Kempinski’nin saray binasında büyük bir katılımla gerçekleşecek. 20’nci yılını, Türkiye’nin en değerli markası İstanbul’a adayan MARKA Konferansı’nda bu yıl tüm markalara, iş liderlerine, kanaat önderlerine ve sivil toplum kuruluşlarına İstanbul markasının dünyadaki algısını hak ettiği noktaya yükseltme hamlesi için çağrı var.

Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı, MARKA Konferanslarının kurucusu Ayşegül Yürekli Şengör, “İş dünyasının en güçlü platformlarından biri olan MARKA Konferansı’nın 20’nci yılında çok değerli ve anlamlı bir çıktı yaratma sorumluluğumuz olduğuna inanıyorum. Bu yüzden, var olduğu günden beri İstanbul’dan ilham alan; cesur, kozmopolit, dinamik, renkli, yenilikçi, farklı görüş ve inançları kucaklayan karakteriyle İstanbul’a çok benzeyen MARKA Konferansı, bu yıl İstanbul markası için bir sıçrama tahtası olmayı hedefliyor. MARKA Konferansı’nın gücünü kullanarak İstanbul markasının geleceği için tüm paydaşlarımızla birlikte düşünmeye ve akıl üretmeye kararlıyız” diyor.

İlginizi Çekebilir

New York Borsası Yükselişle Açıldı

ABD’de endeksler güne yükselişle başladı. Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde …