Anasayfa Güncel Haberler Yelken Kalıp, İTO Kilit’i Satın Aldı
Güncel Haberler - 27 Şubat 2020

Yelken Kalıp, İTO Kilit’i Satın Aldı

Yelken Kalıp, kilit pazarının önde gelen markalarından İTO Kilit’i bünyesine kattı. Şirket, bu satın almayla önümüzdeki iki yılda pazarda ilk üçe girmeyi hedefliyor.

KAPI ve pencere aksesuarları pazarında 50 yıllık tecrübeye sahip Yelken Kalıp Pencere ve Kapı Aksesuarları ve Metal Sanayi faaliyet gösterdiği alanları genişletiyor. Bu doğrultuda İTO Kilit’i satın alan şirketin gündeminde yeni atılımlar var.

70 ÜLKEYE İHRACAT 

Yelken Kalıp İcra Kurulu Üyesi Nuray Ergül Bulutlar, “İTO Kilit’in marka ve ürün hakları ile üretim tesislerini satın aldık. İTO Kilit ile pazardaki yatırımlarımızı artırıyoruz. Örneğin pazardaki ürün yelpazemiz genişledi.

Kilit pazarında yeni ürünlerle fark yaratmayı hedefliyoruz. Bu strateji doğrultusunda üretim İstanbul Esenyurt fabrikamızda devam edecek.

2022 yılına kadar Türk kilit pazarındaki ilk üç firma arasında olmayı hedefliyoruz” diyor. Yelken Kalıp hali hazırda Fornax markasıyla üretim yapıyor. Yelken Kalıp, 1969 yılında saç parça imalatıyla faaliyetlerine başlıyor.

Şirket, 1990 yılında PVC kapı ve pencere aksesuarları üretimine adım atıyor. Bu tarihten itibaren artan bir büyüme trendi yakalayan şirket, Ar-Ge yatırımlarına verdiği önem sayesinde kendi alanında fark yaratarak ürün çeşidini dört bin adete çıkarmayı başarıyor. Şirket, ürünlerini iç pazarın yanı sıra 70 ülkeye ihraç ediyor.

İlginizi Çekebilir

F500 Şirketlerinin İhracatı TL Bazında Arttı, Dolar Bazında Düştü

Fortune 500 Türkiye şirketlerinin toplam ihracatı 2019 yılında bir önceki yıla göre TL baz…