Anasayfa TÜRKİYE Yapı Kredi’den 1 milyar 150 milyon dolar sendikasyon kredisi
TÜRKİYE - 5 Ekim 2016

Yapı Kredi’den 1 milyar 150 milyon dolar sendikasyon kredisi

Yapı Kredi, 14 ülkeden 33 bankanın katılımıyla 1 milyar 150 milyon dolar sendikasyon kredisi sağladı.

Yapı Kredi, 14 ülkeden 33 bankanın katılımıyla 1 milyar 150 milyon dolar sendikasyon kredisi sağladı. Dış ticaretin finansmanında kullanılacak sendikasyon kredisi, 233 milyon 500 bin dolar ve 817 milyon 250 bin euro olmak üzere iki ayrı döviz cinsinden temin edildi.
 
367 gün vadeli olarak alınan sendikasyon kredisinin maliyeti, libor + yüzde 1,10 ve euribor + yüzde 1 olarak gerçekleşti. Yenilediği sendikasyon kredisi ile Yapı Kredi böylece uluslararası piyasalarda kendisine duyulan güveni bir kez daha teyit etmiş oldu.

Sendikasyon kredisi ile uluslararası piyasalarda fonlama kaynaklarının çeşitlendirilmesinde istikrarlı ve başarılı 
performanslarını sürdürdüklerini belirten Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın şu değerlendirmede bulundu: “Global ve yerel ölçekte piyasaların dalgalı olduğu bu dönemde sağladığımız sendikasyon kredisi Türkiye ekonomisine ve Yapı Kredi’ye duyulan güvenin önemli bir göstergesi niteliğinde. Yapı Kredi olarak yılbaşından bu yana sürdürdüğümüz çalışmalar sonucunda 2016 yılında toplam 2 milyar 650 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağlamış olduk. Sendikasyon ve diğer finansal enstrümanları kullanarak ihracatı ve ülke ekonomimizi desteklemeye müşteri odaklı bankacılık anlayışımız çerçevesinde devam edeceğiz.”

Sendikasyon anlaşmasının koordinatörlüğünü Emirates NBD Bank PJSC ve Mizuho Bank Ltd., düzenleyiciliğini Mizuho Bank Ltd., aracılığını ise Unicredit Bank AG. üstlendi.

İlginizi Çekebilir

ABD’de Endeksler Düşüşle Açıldı

ABD’de endeksler güne düşüşle başladı. Analistler, ABD Başkanı Trump’ın dün Tw…