Anasayfa TEKNOLOJİ Yahoo!’nun kurucusu Jerry Yang Lenovo’nun yönetim kurulunda
TEKNOLOJİ - 10 Kasım 2014

Yahoo!’nun kurucusu Jerry Yang Lenovo’nun yönetim kurulunda

Yahoo!’nun kurucusu ve teknoloji duayeni Jerry Yang, Lenovo’da bağımsız danışman üye olarak yönetime katıldığını duyurdu.

Lenovo, teknoloji duayeni, Yahoo’nun deneyimli kurucusu ve eski CEO’su Jerry Yang’ın bağımsız danışman üye olarak Lenovo yönetime katıldığını duyurdu.
 
Lenovo Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yuanqing Yang, atamanın ardından yaptığı açıklamada düşüncelerini şöyle ifade etti: “Jerry danışman olduğundan beri şirkete büyük katkılarda bulundu. Şimdi kendisini tam zamanlı olarak yönetim kurulunda görmek bizi mutlu ediyor. Jerry, girişimciliği, kendisini has küresel perspektifi ve Lenovo’da ön plana çıkan internet çağının inovasyon ruhuözellikleri ile kendini kanıtlamış bir yöneticidir. Yönetim kadromuza farklı bir ses getirecek olan Jerry ile Lenovo’yu büyütmeye devam edeceğiz.”
 
Yang’ın Lenovo’nun yönetim kadrosuna atanması, Lenovo’nun global yükselişini ve farklı alanlardaki ilgisini destekliyor. Lenovo’nun PC’deki birinciliğini yüzde 20 gibi rekor bir oranla korurken, akıllı telefon alanında ise  Motorola’nın Google’dan alınması ile üçüncülüğe yerleşti. PC+Tablet pazarında ise birinciliği, IBM anlaşmasının tamamlanmasının ardından x86 Server’larda üçüncülüğünü  korumaya devam ediyor. Lenovo güçlü ve büyüyen PC sektöründe gelecekteki pozisyonunu ‘İşletimler’, ‘Mobil sistemler’ ve ‘Ecosystem/Bulut Depolama Sistemleri’ ile üç ayrı alanda şimdiden alıyor.

İlginizi Çekebilir

Çimento Sektörü İhracat Gelirinde Yüzde 46’lık Artış Yaşandı

Türkiye çimento sektörünün Ocak-Eylül dönemi verilerine göre; çimento sektörü ihracat geli…