Anasayfa Güncel Haberler Wyndham Hotels&Resorts’tan İki Yılda 15 Yeni Otel
Güncel Haberler - 29 Kasım 2019

Wyndham Hotels&Resorts’tan İki Yılda 15 Yeni Otel

Franchise otelleri ile dikkat çeken otel zinciri, Gürcistan ve çevre ülkelerinde genişlerken marka çeşitliliğini de sahaya yansıtacak.

Seksenden fazla ülkede 9 bin 200’ün üzerinde otel ve 20 markasıyla faaliyet gösteren Wyndham Hotels&Resorts, konaklama sektöründe dünyanın en fazla franchise veren şirketi olarak tanınıyor. Wyndham, otel portföyünü genişletme planlarını gelecek iki yılda açacağı 15 yeni otelle Rusya ve komşu ülkelerinde odaklıyor. 2021 sonu itibariyle şirket, otel sayısını yüzde 75 artırarak Rusya, Gürcistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan’ın da aralarında olduğu pazarlarda 35 faal otel ve 5 bin 700’ün üzerinde odaya ulaşacak.

Wyndham’ın bölgede açacağı 15 otelin yedisi, Türk ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği ülkelerden Gürcistan’da yer alacak olması Türkiye açısından da potansiyel bir değer taşıyor. Böylece Gürcistan’daki otel sayısını önümüzdeki iki yıl içinde 10’a çıkarmayı hedefleyen şirket, Wyndham Garden, Ramada, TRYP by Wyndham ve tasarım odaklı ekonomi sınıfı markası Super 8 by Wyndham gibi farklı markalarını da pazara kazandıracak.

Gürcistan’da yedi yeni otel ve bin 300’ün üzerinde odayı portföyüne ekleyecek olan Wyndham, yeni açılışlarla şirketin Tiflis ve Batum’daki mevcut varlığı güçlendirirken şirketin faaliyet gösterdiği noktalara Kutaisi ve Goderdzi de eklenecek. Yeni oteller arasında, ülkenin güneyindeki bir kayak merkezi de yer alacak. Gürcistan pazarına 2016’da bir otel ile giren Wyndham, Wyndham Grand ve Ramada Encore by Wyndham markalarını da Tiflis’e kazandırarak pazarda güçlü bir ivme yakalamıştı.

Wyndham Grand Tbilisi, Tiflis kentinin belli başlı turistik bölgelerine kısa bir yürüme mesafesinde bulunan bu otel 2019 yılının Mayıs ayında açıldı ve 158 şık oda ve suit odası ile misafirlere hizmet veriyor. Otel, lobisinde bulunan, 22 metrelik özel sipariş avizesi ve kentin nefes kesen manzarasına bakan balo salonu ile üst düzey etkinlikleri hedefliyor.

2020’de açılacak olan Ramada by Wyndham Tbilisi, Wyndham’ın Gürcistan’da bu markayı taşıyan ilk oteli olacak. 2021’de açılması beklenen Ramada by Wyndham Kutaisi de 275 odası ile Gürcistan’ın en eski şehrinin kalbinde yer alırken 220 misafirin ağırlanabildiği büyük balo salonuyla toplantı ve etkinlik noktası olmayı hedefliyor.  

Wyndham Hotels & Resorts’un Rusya’da büyüme planı çerçevesinde, ülkede genelinde mevcut altı Ramada by Wyndham oteline önümüzdeki yıl Kislovodsk’ta yeni bir otel daha eklenecek ve Ramada by Wyndham markasının portföyü güçlenmeye devam edecek. Wyndham buna ek olarak Yekaterinburg’da yeni inşa edilen bir oteli 2020 yılında açarak Ramada Encore by Wyndham markasını pazarla buluşturacak ve ayrıca 2025 yılına kadar St. Petersburg’da bir açılış daha yapmayı bekliyor.

Wyndham Hotels & Resorts, biri tatil köyü Burabay, diğeri Çimkent şehrinde olmak üzere 2020’de iki otel daha açarak Kazakistan’daki güçlü büyümesini de sürdürüyor. Özbekistan’ın başkenti Taşkent ve tarihi Buhara kentinde açılacak yeni oteller de şirketin portföyüne katılan oteller arasında yer alacak.

Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Dimitris Manikis, “Bu bölge, hızla büyüyen şehirleri ve büyüleyici manzarasıyla sektörümüz açısından cazip ve çeşitli fırsatlar sunuyor ve biz de bu pazarlardaki varlığımızla büyük bir gurur duyuyoruz. Keşfedilmeyi bekleyen, gelişmekte olan ziyaret noktalarının bolluğu ve hem uluslararası, hem de yurt içi ziyaretçilerin artmasıyla birlikte bu bölge için önemli bir potansiyel görüyoruz. Genişleme planımız, yüksek kalitede konaklama imkanları için artan talebi karşılamakla kalmayıp, bölgede nereye seyahat etmek isterlerse istesinler tüm ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap vererek, otelde konaklamayı herkes için mümkün kılma vizyonumuzu yansıtıyor” diyor.

İlginizi Çekebilir

‘Dijital Alışveriş Kanalları Anneler İçin Önemli Bir Platform Oldu’

Hero Baby Türkiye, yeni çıkardığı ürünler ve giriş yaptığı kategorilerle, 2020 senesini so…