Anasayfa TÜRKİYE Wyndham Hotels & Resorts EMEA’da hızlı büyüyor
TÜRKİYE - 5 Nisan 2019

Wyndham Hotels & Resorts EMEA’da hızlı büyüyor

Konaklama sektörünün devi Wyndham Hotels & Resorts, yeni oteller açıp yeni pazarlara girerek, bölgede önemli dönüm noktalarına ulaştı

Dünya çapında 80’in üzerinde ülkede yaklaşık 9 bin 200 oteli bulunan, otelcilik sektörünün önde gelen oyuncusu Wyndham Hotels & Resorts, Avrupa, Ortadoğu, Avrasya ve Afrika (EMEA) bölgesindeki otel portföyünü genişletmeyi sürdürdü. Türkiye’deki en büyük uluslararası otel şirketi konumunda bulunan Wyndham Hotels & Resorts, pazardaki varlığını geçtiğimiz yılda da artırarak büyük şehirlerde ve Anadolu’daki hızla gelişen bölgelerde 13 yeni otel açtı. Şirket, Ankara, Diyarbakır, Isparta, İstanbul, İzmir (Tire), İzmit, Niğde, Ordu (Ünye), Rize, Sakarya, Sivas ve Trabzon (Vakfıkebir) gibi bölgelerde açtığı yeni otellerle Türkiye’deki toplam otel sayısını 76’ya yükseltti.

Wyndham Hotels & Resorts Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Edwin Broers, “Türkiye, kültür, tarih, doğa ve yapılacak aktiviteler açısından adeta bir hazine ve her türlü ziyaretçiye sunabileceği bir şeyler var. Bu pazarda böylesine güçlü bir varlık ve marka temsiline sahip olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz ve varlığımızı daha da artırmak için ortaklarımızla sürekli görüşüyoruz. İster büyük ve canlı şehirlerde olsun, isterse gelişmekte olan bölgelerde olsun, insanların ziyaret ettiği her yerde onları ağırlayabileceğimiz bir otele sahip olmayı hedefliyoruz” dedi.

Wyndham Hotels & Resorts’un Türkiye’deki portföyünde, Ramada by Wyndham, Ramada Encore by Wyndham, Wyndham Grand, Hawthorn Suites by Wyndham, TRYP by Wyndham ve şirketle aynı adı taşıyan Wyndham markası gibi, ekonomi sınıfından üst sınıfa kadar uzanan geniş bir yelpazede markalar bulunuyor.

2018 yılının Nisan ayında Dimitris Manikis’in, Wyndham’ın EMEA’daki marka performansı ve otel portföyüne öncülük etmek için bölgenin Başkan ve Genel Müdürlüğü göreviyle şirkete katılması da bu güçlü büyümeye katkıda bulundu. 2018 yılında şirketin attığı diğer bazı önemli adımlar arasında Wyndham Hotels & Resorts’un bağımsız ve yalnızca otelcilik alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak yeniden yapılanması, portföydeki tüm marka isimlerinin “by Wyndham” ekiyle desteklenmesi ve La Quinta markasının satın alımıyla şirketin orta segmentteki pozisyonunun daha da güçlendirilmesi yer aldı.

EMEA’da büyüdü

Wyndham Hotels & Resorts, Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Almanya, Portekiz, Avusturya, Hollanda, Gürcistan ve Rusya gibi diğer önemli pazarlarda da büyüme kaydetti.

Wyndham Hotels & Resorts EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Dimitris Manikis, “EMEA bölgesinde geçtiğimiz yıl kaydettiğimiz çarpıcı büyümeyle gurur duyuyoruz. Bu büyüme, otelde konaklamayı herkes için mümkün kılma hedefimiz doğrultusunda önemli bir adım teşkil ediyor ve her çeşit ziyaretçinin, macera onları nereye sürüklerse sürüklesin portföyümüzdeki otellerden birinde konaklamasını olanaklı kılıyor. Geçtiğimiz yıl sergilediğimiz güçlü performans ve önümüzdeki dönem için beklediğimiz sağlam büyümeyle birlikte, EMEA’daki mevcut ve yeni pazarlardaki varlığımızı geliştirmek için çok büyük bir potansiyel görüyoruz” dedi.

Wyndham Hotels & Resorts’un tüm dünyadaki otelleri, şirketin ödüllü sadakat programı Wyndham Rewards kapsamında bulunuyor ve yaklaşık 61 milyon üyesinin puan kazanıp harcayabilmesi için zengin fırsatlar sunuyor. Bu yıl Nisan ayında sisteme eklenecek bir dizi cazip yenilikle birlikte, programın ziyaretçiler için daha da esnek ve kazançlı hale getirilmesi planlanıyor. Bu yenilikler arasında dünyanın dört bir yanından binlerce otelde ücretsiz konaklama hakkı kazanmak için gereken puanın yarıya indirilmesi (15 binden 7 bin 500’e), 900 La Quinta otelinin de sisteme dahil edilmesi ve bir dizi yeni ortaklık yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Amerikalı Milyarder David Koch Öldü

Amerikalı milyarder, sanayici, hayırsever, politik aktivist David Koch 79 yaşında hayata v…