Anasayfa LIFESTYLE Vertu ve Bentley’den beş yıl sürecek akıllı telefon işbirliği
LIFESTYLE - 9 Temmuz 2014

Vertu ve Bentley’den beş yıl sürecek akıllı telefon işbirliği

İki İngiliz markası beş yıl süreli anlaşma kapsamında pahalı otomobil tutkunları için birlikte akıllı telefon tasarlayacak.

Lüks telefon üreticisi Vertu, lüks kategorinin tanınmış otomobil markalarından Bentley ile ortak telefon tasarlamayı kapsayan beş yıllık bir işbirliği anlaşması yaptığını açıkladı. “Vertu for Bentley” ibaresini taşıyan ilk telefonun 2014’ün ekim ayında piyasada olması planlanıyor.

Daha önce Porsche ve Ferrari gibi markaları da cep telefonlarına taşıyan Vertu’nun bu seferki hareketinin dikkat çekici bir boyutu “iki büyük İngiliz markasının evliliği” olarak nitelenmesinden geliyor. 2013’te Londra’da görüştüğüm Vertu CEO’su Massimilliano Pogliani, Vertu telefonların İngiltere’de üretildiğine yeterince vurgu yapılmadığını ve kendisinin marka gösterimlerinde Vertu’nun altına “İngiltere’de el işçiliği ile üretilmiştir” ifadesini eklettiğini anlatmıştı.

Nestle’nin premium markalarının deneyimi ile Vertu’nun CEO koltuğuna oturan Pogliani’nin sürdürdüğü marka dönüşümü içinde bu yeni adımın rastlantısal olduğunu düşünmek zor. Cep telefonlarını Hampshire’daki fabrikasında el işçiliği ile üreten zanaatkar firma Vertu’nun yeni anlaşma, Vertu markasının İngiliz kimliğini öne çıkarma konusunda da bilinçli atılmış önemli bir adım oluşturuyor.  

Vertu’nun geleneksel cihaz ve buna eşlik eden servis özelliklerini sunacak olan yeni telefon, Bentley’e özel bir uygulama üzerinden bu firmanın içeriğine de köprü kuracak. Volkswagen tarafından satın alınmış olmasına karşın İngiliz markası kimliğini koruyan Bentley, Türkiye’de de ilgi gören bir otomobil markası. Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre 2013’te Türkiye’de 21 adet Bentley satılırken, 2014’ün ilk altı ayında bu rakam altı oldu. 

İlginizi Çekebilir

Ofis Korkusuna Yenileri Ekleniyor

Özellikle Fortune ile paylaşılan yeni bir araştırmaya göre, coronavirüs ile ilgili negatif…