Anasayfa TEKNOLOJİ Twitter’a yepyeni GIF güncellemesi
TEKNOLOJİ - 19 Şubat 2016

Twitter’a yepyeni GIF güncellemesi

Twitter’a gelen yeni GIF arama özelliğiyle , artık Tweet ve doğrudan mesajlarda (DM) GIF paylaşmak daha kolaylaştı.

Geçen sene Twitter’da 100 milyondan fazla GIF paylaşıldı. İnsanlar ruh hallerinden muhteşem bir smaça, müzik videolarından en sevdikleri dansa kadar her şeyi GIF şeklinde paylaştılar. Twitter’a getirdiğimiz 
yeni GIF arama özelliğiyle , artık Tweet ve doğrudan mesajlarda (DM) GIF paylaşmak çok kolay.
   
Tweet veya doğrudan mesaj oluştururken GIF kütüphanesinden aratabilir ve kütüphaneye göz atabilirsiniz. Böylece sadece yeni GIF butonuna tıklayarak tam da aradığınız esneyen kediyi ya da hislerinize tercüman olan dans hareketini bulabilirsiniz.
   
Aramayı anahtar kelimeleri kullanarak yapabilir ya da“Mutluluk Dansı”, “Mic Drop”, “YOLO”… gibi farklı kategorilere göz atarak istediğiniz GIF’i bulabilirsiniz.
   
Bugünden başlayarak, GIF arama iOS, Android ve twitter.com’da herkesin kullanımına açılarak ilerleyen haftalarda daha da yayılacak. Daha fazla bilgi almak için, Yardım Merkezimize göz atabilirsiniz.
   
GIF aramamız, ortaklarımız GIPHY ve Riffsy sayesinde, bildiğiniz ve sevdiğiniz tüm GIF’leri içeriyor.
   
GIPHY’nin kurucusu ve CEO’su Alex Chung “GIPHY, gerçek zamanlı GIF’leri oldukları anda ulaştırarak Twitter’ın canlı yorum ve sohbet akışını canlandırıyor”diyor ve ekliyor: “GIPHY kullanıcıları, haberler, eğlence, spor ve kendilerini ifade etmek için Twitter’i zenginleştirecek GIF’ler yaratıyorlar. Bu GIF’leri paylaşmayı kolaylaştıracak olan Twitter’la çalışacak olmak bizi çok heyecanlandırıyor.”
   
Riffsy’nin CEO’su ve kurucu ortağı David McIntosh ise gelişmeyi şöyle yorumluyor: “GIF’lerle çok fazla şeyi anlatabiliriz ve asıl önemli olan o anda ruh halinizi en hızlı ve en doğru şekilde yansıtan doğru GIF’i bulmak. Bu ortaklığı Twitter’la kurup geliştirmek, Twitter kullanıcılarının en sevdikleri GIF’leri bulmaları ve günlük hayatlarının bir parçası olarak paylaşmaları bizi heyecanlandırıyor.” 

İlginizi Çekebilir

Kasımda En Fazla Reel Getiri BIST 100 Endeksinde Oldu

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile indirgendiğin…