Anasayfa TEKNOLOJİ Türkiye’yi kripto yazılımlar alanında öne geçirecek adım
TEKNOLOJİ - 8 Kasım 2016

Türkiye’yi kripto yazılımlar alanında öne geçirecek adım

Almanya merkezli KOBIL, kripto yazılımlar ve cihazlar için akıllı kartlar konusunda çalışmalar yapmak amacıyla Teknopark İstanbul’da bir ofis açtı.

Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen büyük bankaların mobil bankacılık uygulamaları için güvenlik çözümleri sağlayan Almanya merkezli Türk şirketi KOBIL, kripto yazılımlar ve cihazlar için akıllı kartlar konusunda çalışmalar yapmak amacıyla Türkiye’nin inovasyon merkezi Teknopark İstanbul’da bir ofis açtı.
 
Yazılım ve donanım tarafında da araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yapılacağı bu yeni ofiste sadece Türkiye pazarına yönelik değil aynı zamanda Almanya, İsviçre, Avusturya ve Amerika pazarlarına yönelik, global pazar standartlarına uygun inovatif ürün ve çözümler geliştirilecek.
 
Almanya’nın üç ayrı noktasındaki Ar-Ge merkezlerinde değişen teknolojilere uygun, sürdürülebilir inovasyon temelinde, uluslararası standartla uyumlu çözümler tasarlayan KOBIL, bu alandaki güçlü bilgi birikimini Teknopark İstanbul’daki yeni ofisi üzerinden Türkiye’ye taşımayı da hedefliyor.
 
KOBIL’in Türkiye’de Ar-Ge yatırımlarına verdiği önemi ve bu alanda istihdam yaratma isteğini de ortaya koyan Kurtköy’deki bu yeni ofiste Ar-Ge konusunda çalışmaya istekli mühendislerin istihdam edilmesine öncelik verilecek ve burada geliştirilecek çözümler dünyaya ihraç edilecek.

İlginizi Çekebilir

Borsadaki Yabancı Payı Dipte

Pandemi döneminde yabancı satış yaparak borsadaki payını hızla minimize etti. Peki, tekrar…