Anasayfa TÜRKİYE Türkiye’nin toplam finansal varlıkları 11.6 trilyon TL
TÜRKİYE - 23 Ekim 2018

Türkiye’nin toplam finansal varlıkları 11.6 trilyon TL

Türkiye ekonomisinin toplam finansal varlıkları 11 trilyon 645 milyar TL, yükümlülükleri ise 13 trilyon 475 milyar TL düzeyine ulaştı.

Paris’te düzenlenen gıda, içecek ve gıda ekipmanları sektörünün buluştuğu gıda inovasyon fuarı SIAL Paris’e katılan Avdagiç, basını mensuplarının sorularını yanıtladı.
‘Konkordato furyasının faturası ağırlaşıyor’
Konkordato ilanlarının da abartıldığını ifade eden Avdagiç, “Rakam olarak 3 bin-5 bin diye söyleniyor. Konkordatoyla ilgili inanılmaz spekülasyon yapılıyor. Tüm Türkiye’de sayı 500’ün altında, İstanbul’da ise 100’ün altında. Bunları bu işi küçümsemek için söylemiyorum” dedi.
“Kendilerini korumaya alıyorlar ama onlardan alacağı olanlar zora giriyor. Çok doğru ve sınırlı kullanılması önemlidir” ifadelerini kullanan Avdagiç şöyle devam etti:
“Şu andaki düzenlemelere bağlı olarak finansman kanallarındaki tıkanıklılar açılmaya başlandı, kurda gerileme var. Bizim fiyatlama için en büyük risk unsurumuz kur idi. Şu anda psikolojik ve politik rüzgar Türkiye’nin lehine işliyor. Üzerimize gönderilen kara bulutlar dağılmaya başladı. Finansmana ulaşma konusunda iyileşme var ama devinimin artması gerekiyor.”

İlginizi Çekebilir

Hepsiburada Ve Carrefoursa’dan Dev İşbirliği

Hepsiburada müşterileri “Hepsiexpress” ile CarrefourSA’dan sipariş vereb…