Anasayfa LIFESTYLE Turkcell’den mobil aile uygulaması
LIFESTYLE - 26 Ağustos 2014

Turkcell’den mobil aile uygulaması

Turkcell güvenli internet kullanımı kapsamında yaptığı "Çocuğum ve Ben" adlı uygulamayla anne, baba ve çocukları tek uygulamada buluşturuyor.

Turkcell, anne-baba ve çocukların farklı kullanıcı girişleriyle kendilerine uygun içeriklere ulaşabildiği güvenli bir uygulama geliştirdi. “Turkcell Çocuğum ve Ben” uygulaması ebeveynlere, çocukların yaşlarına göre özelleştirilmiş pedagojik bilgileri takip edebilme, çocuk sağlığı hakkında alanında uzman doktorların videolarına ücretsiz ulaşabilme olanağı sunuyor. Çocuklar da eğlenceli ve öğretici videolar ile sevdikleri çizgi filmleri seyredebiliyor.  
Anne-babaların neredeyse hiç bir ücret ödemeden takip edebileceği Çocuk Sağlığı başlığı altındaki videolar, çeşitli hastalıklardan aşılara, beslenmeden acil durumlara ve alınması gereken önlemlere kadar merak ettikleri pek çok bilgiyi konunun uzmanı doktorlardan almalarına imkân sağlıyor. “Çocuk Gelişimi” başlığı altında ebeveynler, çocuklarının yaşına göre özelleştirilmiş ve her gün güncellenen içeriklerin eklendiği pedagojik bilgileri takip edip ayrıntılı bilgi alabiliyorlar. Tüm bu içeriklerin bulunduğu uygulamaya erişim ücreti ise ayda sadece 1 TL.
 
Turkcell Bireysel Mobil Servisler Direktörü Tahsin Akar uygulamayla ilgili şu şekilde açıklama yapıyor:  “Turkcell olarak biz, daima teknolojiyi insan yararı için kullanmanın yeni yollarını bulmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri bizim için belirleyici oluyor. Çocuğum ve Ben uygulamasıyla hem anne-babaların hem de çocukların kolaylıkla kullanabileceği iki profilli bir sistem oluşturduk. Uygulamada anne ve babalar için çocukların gelişimini takip edebileceği, çocuk sağlığı hakkında her türlü bilgiye ulaşabileceği, ailece gidilebilecek etkinliklerden haberdar olacağı kapsamlı bir içerik bulunuyor. Çocuklar ise ebeveynlerinin belirlediği şifre ile sadece kendi profillerine girip yüzlerce çizgi filmi ve eğitici videoyu izleyebiliyorlar. Böylece farklı kullanıcı girişleri sayesinde kendilerine özel faydalı içerikler oluşturduğumuz aile bireylerini tek bir uygulamada buluşturmuş olduk.”
 
Çocuğum için neler var?
 
Turkcell “Çocuğum ve ben” uygulamasında çocuklar için yaşlarına uygun okuyabilecekleri kitap önerilerine, İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde yaşayan Turkcell aboneleri için çocuk yaşlarına özel hazırlanan ve her hafta güncellenen etkinlik önerilerine ulaşmak mümkün. Ayrıca, yaşanılan şehre göre çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz etkinlikleri görebilmeniz ve etkinliğin saati, yeri, ücreti gibi kısa bilgiye ulaşabilmeniz de uygulamada “Aktiviteler” başlığını tıklamakla mümkün oluyor.
 
Ayrı bir çocuk profilinin de bulunduğu “Turkcell Çocuğum ve Ben” uygulamasında 3-7 yaş çocuklara yönelik Türkçe ve İngilizce seçeneklerinin bulunduğu birçok sesli hikâye ile birlikte eğlenceli, eğitici videolar, yüzlerce çizgi film ve çocuk gelişimine yönelik oyunlar yer alıyor. Çocuğun sadece kendine ait profili kullanması, ebeveynin izni olmadan anne-baba ekranına geçmemesi için “Anne-Baba Parolası” bulunuyor. Tüm içeriğin sınırsız izlenebildiği çizgi film paketi aboneliği için ayda yalnız 1 TL ödemek yeterli oluyor. Bu içeriğe ek olarak, uygulama Turkcell Gönüllüleri’nin katkısıyla basılan “Haydi Çocuklar Sokağa – Türkiye’den 78 Sokak Oyunu” kitabını da ücretsiz okuyabilme fırsatını sağlıyor.
 
Uygulamaya nasıl sahip olabilirim?
 
Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon ve tablet kullanıcıları, çocukların sıkılmadan öğreneceği, anne-babaların da çocuklarının gelişimi ve sağlığı konusunda merak ettiklerini bulabilecekleri “Turkcell Çocuğum ve Ben” uygulamasını uygulama marketlerinden kolaylıkla indirebilir veya COCUGUM yazıp 2222’ye ücretsiz SMS göndererek direkt uygulamayı indirebilecekleri linke erişebilirler.
 

İlginizi Çekebilir

Almanya ile Türkiye “Enerjide” Buluşacak

Yenilenebilir enerji, enerji verimliliği ve enerji altyapısı alanlarında diyalog ve iş bir…