Anasayfa TÜRKİYE Turizmde pusula Türkiye’yi gösteriyor
TÜRKİYE - 13 Şubat 2018

Turizmde pusula Türkiye’yi gösteriyor

Almanya merkezli seyahat acentası Touristik Union International, Türkiye'nin yaz turizmi beklentisinin yeniden güçlenmeye başladığını açıkladı

Güvenlik gerekçesiyle son iki yılda talebin Türkiye ve Mısır’dan uzaklaşarak İspanya’ya yönelmesiyle, seyahat şirketleri ve havayolları da bu ülkeye odaklanmışlardı.
TUI, bu yaz için Almanya’dan Türkiye’de yapılan rezervasyonların yüzde 50 oranında arttığını, Mısır rezervasyonlarında da artış görüldüğünü bildirdi.
Şirketinin ilk çeyrek sonuçlarını bugün açıklayan TUI CEO’su Fritz Joussen, “İkisi de büyük destinasyonlar olan (Türkiye ve Mısır) yeniden geri döndüler” dedi.
Thomas Cook da geçen hafta, canlanan Türkiye talebinin, İspanya’daki yüksek fiyatların kendilerine verdiği zararı gidereceğini söylemişti.
Bernstein analistleri dün yaptıkları açıklamada, “Türkiye ve Avrupa, Thomas Cook ve TUI için 2018’i çok güçlü bir yıl yapacaklar” dedi.
Joussen, Türkiye için hacimlerini artırmakta olduklarını ve kurların dengeli kalması kaydıyla, bu yıl kârlarının en az yüzde 10 artmasını beklediklerini söyledi.
Geçen yıl ortaya çıkan rekabetin fiyatları baskı altına almasıyla Air Berlin ve Monarch havayolları iflas etmişti. TUI, Air Berlin’e 14 uçak kiralamıştı. Bu uçakların yedisi şimdi Lufthansa’ya kiralanmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Amerikalı Milyarder David Koch Öldü

Amerikalı milyarder, sanayici, hayırsever, politik aktivist David Koch 79 yaşında hayata v…