Anasayfa TÜRKİYE Tofaş üretime bir ay ara veriyor
TÜRKİYE - 17 Temmuz 2014

Tofaş üretime bir ay ara veriyor

Ünlü otomotiv şirketi Tofaş Türk Otomobil Fabrikası, bir ay üretim yapmayacak. Bu dönemde, sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecek.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası’ndan yapılan açıklamaya göre, kuruluş  yıllık izin dolayısıyla 26.07.2014 – 24.08.2014 tarihleri arasında üretim yapmayacak. Bu dönemde, nöbetçi personel ile sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecek.

1968 yılında kurulan ve bugün Fiat’ın Avrupa’daki iki Ar-Ge merkezinden biri konumunda bulunuyor. Bursa’nın ikinci, Türkiye’nin ise 6. büyük sanayi kuruluşu Tofaş, yılda 400 bin araçlık üretim kapasitesine ve 6 bin 500 çalışana sahip bulunuyor. Bugün 350 bin m2’si kapalı toplam 1 milyon m2 alan üzerinde faaliyet gösteren Tofaş, rekabet gücünü sürekli artırıyor.

Türkiye’nin hem binek otomobil hem de hafif ticari araç üreten tek otomotiv şirketi olan Tofaş, Bursa Fabrikası’nda, Minicargo projesi kapsamında Fiat, Citroen, Peugeot markalarına, Yeni Doblo projesi kapsamında ise Fiat, Opel ve Vauxhall markalarına üretim yapıyor.

İlginizi Çekebilir

Yıldız Teknopark, Yapay Zeka Destekli Yazılımlarla Öne Çıkıyor

Yıldız Teknopark’ta faaliyetlerini sürdüren Yıldız Kuluçka firması Ayvos’un geliştirdiği y…