Anasayfa TÜRKİYE TOFAŞ, üretime 9 gün ara veriyor
TÜRKİYE - 27 Eylül 2018

TOFAŞ, üretime 9 gün ara veriyor

TOFAŞ, KAP'a yaptığı açıklamada, yurtiçi pazarda son dönemde yaşanan daralma nedeniyle Bursa fabrikasında üretime 9 gün ara vereceğini duyurdu

Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOFAŞ) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yurtiçi pazarda son dönemde yaşanan daralma nedeniyle Bursa fabrikasında Ekim ayında farklı günlerde toplam 9 işgünü üretime ara verileceğini duyurdu.

FARKLI GÜNLERDE MOLA VERİLECEK
KAP’a yapılan açıklamada “Yurtiçi pazarda son dönemde yaşanan daralma nedeniyle Şirketimiz Bursa fabrikasında Ekim ayında farklı günlerde toplam 9 iş günü üretime ara verilecektir” ifadeleri kullanıldı.

1968 YILINDA KURULDU 
1968 yılında kurulan TOFAŞ, Türkiye’nin hem binek otomobil hem de hafif ticari araç üreten ilk otomotiv şirketlerindendir.
 
TOFAŞ’IN HİSSEDARLARI
TOFAŞ’ın sermayesinde, Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles (FCA) eşit hissedardır. Yüzde 24,3’ü halka açık olan TOFAŞ’ın hisseleri, Borsa İstanbul BİST-30 ve BİST-100 Endeksleri’nde işlem görmekte; Şirket, Kurumsal Yönetim Endeksi ve Sürdürülebilirlik Endeksi’nde de yer almaktadır. TOFAŞ ayrıca Lüksemburg Borsası’na da kotedir.
 

İlginizi Çekebilir

5 Milyon Şirket Risk Altında

Küresel Veri Analitiği ve Danışmanlık Şirketi Dun & Bradstreet, Çin’de ortaya çıktığı …