Anasayfa Güncel Haberler TOBB, Üyelerine Özel Sigorta
Güncel Haberler - 28 Ocak 2020

TOBB, Üyelerine Özel Sigorta

TOBB ile NN Hayat ve Emeklilik, sağlık sigortasında işbirliğini anlaşması imzaladılar. Buna göre; TOBB’un tüm üyeleri, NN Hayat ve Emeklilik ile özel koşullarla tamamlayıcı sağlık sigortası ürününe sahip olabilecek.

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) bu işbirliği ile KOBİ’ler başta olmak üzere tüm üyelerine, anlaşmalı hastaneler ağı içerisinde özel hastane konforunda sağlık hizmeti alabilmelerine imkan sağlayacak. Söz konusu sağlık sigortasından KOBİ işletme sahipleri ve çalışanlarının yanı sıra aile fertleri de faydalanacak.

ÜYE VE AİLELERİMİZ YARARLANACAK

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu “Ülkemizde tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranların sayısı bir milyonu geçmiş durumda. Ama bu alanda almamız gereken daha çok mesafe var. İşte TOBB olarak, şimdi bu konuda da insiyatif alıyoruz. Bugüne kadar başta KOBİ’ler olmak üzere reel sektörün finansmana erişiminde, nitelikli çalışan bulmasında, küresel ticarete açılmasında, üzerindeki girdi maliyetlerinin düşürülmesinde öncü rol oynadık. Firmalarımızın daha sağlıklı yapıya kavuşması için çalıştık. Birliğimiz şimdi de firmalarımızın sahiplerinin, ailelerinin ve çalışanlarının daha sağlıklı bir hayat sürmesi için harekete geçti. Sigorta sektöründe 1.5 asrı aşan geçmişe sahip, dünyanın önde gelen iki firması, NN Hayat Emeklilik ve Swiss RE ile yeni bir işbirliği başlattık” diyor.

ÜYELEER ÖZEL BİR ÜRÜN 

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Marius Popescu de “Sürekli olarak üyelerinin menfaatleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket eden, Türk ekonomisinin omurgasını oluşturan KOBİ’lerin tüm platformlarda eşit pay almasını sağlayan ve ticari büyümelerine katkıda bulunmak için girişimlerde bulunan TOBB ile başlattığımız stratejik iş ortaklığımızı paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz. TOBB üyeleri ve aileleri, Swiss RE ile birlikte TOBB için özel olarak tasarladığımız sigorta ürünümüzle yüksek kalitede sağlık hizmetlerinden faydalanma ayrıcalığına sahip olacak. Ürünün tasarımı sırasında, Swiss RE ile ortak çalışarak, TOBB’a bağlı oda ve borsalardan çok sayıda bilgi ve tavsiye almış olduğumuzdan, tüm TOBB üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamaya tamamen hazır olduğumuza inanıyorum” diyor.

OLUMSUZ DURUMLARA ÇARE

Swiss RE Hayat ve Sağlık Sigortaları Branşı Türkiye Direktörü Marc Hartenbach ise işbirliğinin önemine değinirken şunları söyledi: “Bugün, TOBB, TOBB ETÜ Hastanesi, İmece, NN Türkiye ve unvanı Marsh olarak değiştirilen JLT Türkiye ile birlikte geliştirdiğimiz somut çözüm hakkında size daha fazla bilgi verebildiğim için son derece mutluyum. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ailelere beklenmedik sağlık durumlarında finansal güçlüklerle başa çıkabilmelerini ve aksi bir durumda finansal olarak karşılanamayacak olan bir bakım kalitesine erişebilmeleri için bir araç. Swiss Re olarak, olumsuz durumları ortadan kaldırabilme becerisiyle insanların yaşamlarını iyileştirerek ‘Dünyayı daha sağlam hale getiriyoruz.’ TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Levent Korkut ise “Sigortacılığın gelişimi ve yaygınlaştırılması hepimizin öncelikli sorumluluğu. Bizler bu sorumluluk bilinci ile vatandaşlarımızın sigortaya erişimi ve doğru ürünü uygun bir şekilde alabilmeleri için var gücümüzle çalışmalıyız. Sigorta acenteleri olarak klasik ürün yelpazesi ve satış modelleri ile ayakta kalamayız. Müşteri odaklı yaklaşımla, portföyümüzü büyütmeli, vatandaşlarımızın her türlü sigorta ihtiyacına karşılık verebilmeliyiz. Bu bilinçle İcra Komitesi olarak, göreve geldiğimiz günden bu yana çeşitli projeler hayata geçirdik. Acentelerin bireysel emeklilik sözleşmelerine aracılık etmesine imkân sağladık. Tamamlayıcı sağlık üretiminin yüzde 57.6’sını biz acenteler gerçekleştirdik. Sağlık sigortaları konusunda müthiş bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli değerlendirmek için bugün burada önemli bir adım atıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Spotify CEO’su Daniel Ek, Servetinin 1 Milyar Dolardan Fazlasını “Moonshots” İçin Taahhüt Etti

Spotify’ın kurucu ortağı ve CEO’su Daniel Ek, Avrupa’daki yenilikçi tekn…