Anasayfa Güncel Haberler Temel Aygün, Marmara Bölgesini Temsilen TTGA Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi
Güncel Haberler - 14 Ocak 2020

Temel Aygün, Marmara Bölgesini Temsilen TTGA Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TTGA) 15 kişilik yönetim kurulu için 29 Aralık 2019 Pazar günü yapılan seçimlerde, TITANIC HOTELS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel AYGÜN, Marmara Bölgesini temsilen TTGA Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi.

Türkiye’nin 7 bölgesinde yapılan seçimlerde 18 aday yarıştı. Akdeniz ve Marmara bölgelerinden 2’şer, Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu’dan ise 1’er yönetim kurulu üyesi seçildi. 

Türkiye’nin turizm hedeflerine ulaşması için Kültür ve Turizm Bakanı ile birlikte çalışacak olan ajansın kurulduktan sonra göreve getirilen ilk yönetim kurulunda yer alan AYGÜN, “Türkiye’nin tüm dünyada tanıtımı, turizm potansiyelinin tüm yönleriyle ele alınarak ülke ekonomisine katkısı ve turizm yatırımlarının ülke ekonomisindeki payının ve hizmet kalitesinin artırılması için TTGA önemli bir görevi üstlenmiştir. İlk yönetim kurulunda yer almanın bilinciyle üzerimize düşeni layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız” dedi. “Türk otelciliğinin hizmet kalitesini Avrupa’da temsil eden  ve Türk Bayrağını yurtdışında dalgalandırmanın gururunu taşıyan bir marka olarak ülke tanıtımına katkı sağlamak için üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız. Bu çalışmanın en önemli farkı; devlet ve sektörün birlikte hareket edecek olmasıdır, hızlı çözüm üretebilmek üzere çalışmalarımızı hızla devreye sokacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

İlginizi Çekebilir

Planet, 3C Payment’i Satın Aldı

Dijital Tax Free, Ödeme Sistemleri, İstihbarat ve Danışmanlık hizmetlerini tek çatı altınd…