Anasayfa İŞ DÜNYASI Teknoloji ve perakendenin 40 yaş altı yöneticileri
İŞ DÜNYASI - 11 Temmuz 2014

Teknoloji ve perakendenin 40 yaş altı yöneticileri

Fortune Türkiye’nin bu seneki 40 yaş altı yönetici listesi, teknoloji ve perakendenin cesur, yaratıcı, risk almayı bilen liderlerinden oluştu.

Fortune Türkiye’nin bu seneki 40 yaş altı yönetici listesi, cesur, risk almayı bilen, yaratıcı, denemekten yılmayan liderlerden oluştu. Listemizde birkaç senedir üst üste yer alan genç yöneticiler, yarattıkları işe değer katarak, listedeki yerlerini korudular. Listenin bu seneki birincisi, e-ticaret dünyasındaki girişimci fikriyle listemizde üç senedir başarılı performans gösteren yemeksepeti.com’un CEO’su Nevzat Aydın oldu. Aydın, her sene işini büyütmenin ötesinde, iş fikri önderliğini elinde bulunduruyor. ABD’li General Atlantic’in 2012’de yemeksepeti.com’a 44 milyon dolarla ortak olması önemli gelişmelerden biriydi.

Türkiye sınırlarını aşan ortaklıklara imza atması ve yemek alanında yeni projeleriyle en çok konuşulan isimlerden biri oldu.Aydın’ın izinden giden online platformun genç fikir önderleri de listemizdeki yerlerini korudular. Öne çıkan isimler, genelde, kurumsal dünyada edindiği deneyimleri kendi işinde uygulamak isteyen teknoloji dünyasının başarılı isimleri. Genç girişimciler internetle beraber, büyük sermayeler olmadan, fikirleri işe dönüştürmenin mümkün olabileceğini gösterdiler. Bu sene listeye yeni isimler de katıldı. Fortune 500 listesi sıralamalarında Anadolu’da sanayi ve girişimcilik alanında dikkat çeken şehirlerde faaliyet gösteren aile şirketlerini temsil eden ikinci veya üçüncü kuşak yöneticiler de listemize girdiler.

Listeye yansıyan sonuçlardan biri, teknolojiyle beraber, enerji, lojistik, turizm ve perakende sektöründeki yöneticilerin sayısındaki artış. İş kolları açısından değerlendirildiğinde, özellikle e-ticaret alanında, yazılım programcılığının bir adım daha öne çıktığını söylemek mümkün. Aile şirketlerini temsil eden genç yöneticilerin ise sadece Türkiye sınırları içinde değil, Ortadoğu, Afrika ve Arap ülkelerini de kapsayan geniş bir alana hükmetme potansiyelleri de dikkat çekiyor. İşte iş dünyasının genç fikir önderleri, girişimcileri ve yöneticileri…
 

İlginizi Çekebilir

Üçüncü Taraf Finansmanı, Türk Şirketleri Arasında Yaygınlaşacak

Hukukun finans ile birleşiminden doğan üçüncü taraf finansmanı, bir inovasyon olarak nitel…