Anasayfa Balıkesir Tasarımlarıyla Dünyaya Açılacak
Balıkesir - Bölge Ekleri - 2 Nisan 2020

Tasarımlarıyla Dünyaya Açılacak

Balıkesir’deki Alfa Ofis Mobilyaları yeni trendleri izleyen özgün tasarımlarıyla ofisler, eğitim kurumları ve resmi kuruluşlar için bütünlüklü çözümler üretiyor.

FARUK CURA, Alfa Ofis Mobilyaları markasıyla mobilya sektöründe adından söz ettiren, aileden gelen tecrübeyi teknolojideki gelişmeler ve sektördeki yeni trendlerle harmanlayan başarılı girişimcilerden. Balıkesir’de 2002 yılında küçük bir ofisle başlayan Cura, bugün tasarımdan, mimari çözümlere, üç boyutlu modellemelere, inşaat ve dekorasyona uzanan farklı alanlarda hizmet veriyor. Üst düzey yöneticilerden, çalışanlara, ofis bankolarından, kafe gruplarına kadar farklı ihtiyaçlar için özgün tasarımlı ofis mobilyaları üretiyor. Satışlarının büyük bölümünü eğitim kurumlarına ve resmi kurumlara hazırladıkları bütünlüklü tasarımlarla gerçekleştiren Alfa Ofis Mobilyaları, Ar-Ge çalışmalarında tüketicilerin yönelimini dikkate alan yeni trendleri hedefliyor.

Yenilikçilik ve farklılık kavramlarına vurgu yapan Faruk Cura, yaptığı iş ile kurduğu gönül bağının başarısında en önemli faktörlerden biri olduğunu hatırlatıyor ve “Başladığımızdan beri yenilikçiliğe, dostluklara ve ikili ilişkilere önem verdik, bu sayede geçmişten geleceğe bakabilen bir firma olduk” diyor. 17 yıllık tecrübesinde müşteri memnuniyeti ile büyümenin altını çiziyor; “Satış sonrasında da müşterilerimizle iletişim kurarak, almış oldukları ürünlerden memnun kalıp kalmadıklarını öğreniyoruz. Ürünle ilgili en ufak bir sorun yaşadıklarında, bu sorunun giderilmesi için tüm olanaklarımızı seferber ediyoruz. Müşterilerimi dinlemeyi seviyorum, onlarla ortak çözüm yolları geliştirmeyi seviyorum. Bu sayede insanların güvenini kazanıyorum”.

Cura, işini sevmenin önemine de dikkat çekiyor ve “Sevdiğim işi yapıyorum. Haftanın yedi günü büyük keyifle çalışıyorum. İnsanın işini gerçekten sevmesi, her sabah severek geldiği bir iş olması, yaptığı, ürettiği şeylerden mutlu olması gerçekten önemli. İşimizde detaylar çok önemli ve bu yüzden kusura yer yok. İşyerimizde, evimizde kullanmayacağı bir ürünü müşterilerimize de sunmamayı ilke edindik” diyor.

Balıkesir Alfa Ofis Mobilyaları markası için en önemli hedef sürekli yenilenerek büyümek, bayi sayısını ve buna paralel olarak yurt içi satışları artırmak. Gelecek iki yılda bölgede 20 mağaza daha açmayı planladıklarını söyleyen Cura’nın gözü yurtdışı pazarlarda. Gelecek yıl ofis mobilyası pazarını daha da genişletmek için yurtdışına açılacaklarını ve dünya fuarlarında yer alacaklarını söylüyor. Türk markalarının yurtdışı pazarlarda tutunması ve büyümesi için ürün kalitesinin sürekli geliştirmesinin yanı sıra, tasarımlarını da yenilenmesinin şart olduğunu hatırlatıyor. Bunun ofis mobilyası pazarındaki anahtarı tüketicilerin nabzını tutan, beklentilerini dikkate alan ve yeni trendleri gözleyerek bir adım öteye taşıyan Ar-Ge çalışmaları.

Cura kaliteyle birlikte büyümenin bir ekip çalışmasıyla mümkün olduğunu hatırlatıyor “ Bugünlere gelmemde en çok emeği, desteği ve katkısı olan öncelikle değerli eşim, ailem. Ve çalışanlarımızın katkılarıyla, emekleriyle hep birlikte mücadele ederek bugünlere geldik. İşimize olan saygımız temel değerimizdir. İşinizi sevin çünkü işinizi severek ve tutku ile yaparsanız başarı ve mutluluk kendiliğinden gelecektir” diyor.

İlginizi Çekebilir

Havada Türk Alman Ortaklığı

Alman turizm şirketi Aerticket, Türk uçak bileti satış şirketi BiletBank ile ortak oldu. 3…