Anasayfa LIFESTYLE Tartışmalı film Kanada’da gösterime giriyor
LIFESTYLE - 31 Aralık 2014

Tartışmalı film Kanada’da gösterime giriyor

Kim Jong-un’a suikast girişimini konu alan komedi filmi "The İnterview (Röportaj)" 2 Ocak'ta Kanada'da sinemaseverlerle buluşuyor.

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un’a suikast girişimini konu alan komedi filmi “The İnterview (Röportaj)” 2 Ocak’ta Kanada’da sinemaseverlerle buluşuyor.
 
Kuzey Koreli hackerların, gösterimi kabul eden ülkelere 11 Eylül benzeri saldırılar düzenleyecekleri tehdidi yüzünden yapımcı Sony firması tarafından vizyondan çekilen film, 2 Ocak Cuma günü Kanada’nın Mississauga, Oakville, Milton, Burlington, Hamilton ve Toronto kentlerindeki bazı sinemalarda gösterime girecek. “Film.ca” isimli sinema zincirleri firması, internet sitesinden yaptığı duyurulara ilaveten, aynı siteden bilet satışına da başladı.
 
Öte yandan ABD’nin Texas, Virginia ve Georgia gibi eyaletlerindeki bazı sinemaların da filmi yayınlamayı kabul ettikleri ve sadece Noel Günü için özel seans düzenleyecekleri bildiriliyor. The İnterview’in gösterimi ile ilgili Sony yetkililerinden şu ana dek bir açıklama gelmedi.

İlginizi Çekebilir

Amerikalı Milyarder David Koch Öldü

Amerikalı milyarder, sanayici, hayırsever, politik aktivist David Koch 79 yaşında hayata v…