Anasayfa Güncel Haberler TAB Gıda’dan Yatırımcılara İki Farklı Model
Güncel Haberler - 25 Haziran 2019

TAB Gıda’dan Yatırımcılara İki Farklı Model

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektöründeki TAB Gıda, franchise yatırımcılarına sunduğu cazip fırsatlar, gıda işletmeciliği konusundaki tüm ihtiyaçları kendi bünyesinde çözebilen ekosistemi ve insan kaynağı ile büyümeye devam ediyor.

TAB Gıda, Türkiye genelinde Burger King®, Popeyes®, Arby’s® ve Sbarro® ile dört global, Usta Dönerci®, Döner Stop® ve Usta Pideci ile de üç ulusal olmak üzere toplam yedi markanın işletmecisi olan TAB Gıda, 1995 yılından bu yana hızlı servis restoran sektöründe hizmet sunuyor. 

Gıda ekosistemi

Kurulan franchise sistemi ve yatırımları doğrultusunda hem Türkiye hem de yurtdışında büyümelerini sürdürdüklerini ifade eden TAB Gıda Finans ve Franchise Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya, “TAB Gıda franchise sistemimiz, ülke çapında hızla büyümeye devam ediyor. Burger King®’in yanı sıra Türkiye’nin en büyük tavuk restoran zinciri, Popeyes® ve kendi markamız olan Usta Dönerci® için de yatırımcılarımızdan büyük ilgi görüyoruz’’ dedi.

Gıda işletmeciliğinde tek elden çözüm

Ekosistem kapsamında, gıda işletmeciliği konusundaki her şeyi kendi bünyesinde çözen bir sisteme sahip olduklarını ifade eden Özgür Çetinkaya, “İleri teknolojili et işleme tesisimiz Ekur Et Entegre, Türkiye’nin en büyük patates işleme fabrikası AtaKey, üstün teknolojiye sahip unlu mamuller fabrikası Ekmek Unlu Gıda ve Fasdat Sebze Doğrama Tesisi ekosistemimizde yer alıyor. Mutfak ekipmanlarının kurulumu kardeş firmamız olan Mes Mutfak tarafından sağlanıyor ve düzenli olarak bakımları yapılıyor. Satın alma ve tedarik zincirimizse Fasdat isimli bir diğer şirketimiz tarafından sağlanıyor. Reklam hizmetlerimiz yine kendi şirketimiz Reklam Üssü tarafından veriliyor. Ayrıca teslimata ilişkin operasyonumuzu, deneyim odaklı dijital teslimat platformu Fiyuu ile kendi bünyemizde çözüyoruz. Yani biz, komple bir sistem olarak müşterilerimize ve tüm paydaşlarımıza hizmet veriyoruz. Bu geniş kapsamlı ekosistemin bir parçası olmak, franchiselarımıza oldukça büyük bir avantaj’’ diye konuştu.

Yatırımcılar için iki farklı model seçeneği

TAB Gıda markalarında yatırım maliyeti restoranın yerine, tipine, bulunduğu konuma ve büyüklüğüne bağlı olarak değişiyor. Bununla birlikte franchise yatırımları Burger King® için 500 bin USD+KDV ’den, Popeyes® için 400 bin USD+KDV’den, Sbarro® için 250 bin USD+KDV’den, Arby’s® için 400 bin USD+KDV ’den, Usta Dönerci® için ise 250 bin USD+KDV’den başlıyor. TAB Gıda yatırımcılara iki ayrı opsiyon sunuyor. Birinci opsiyon AVM dışında yer alan restoranları kapsıyor ve yatırımcılar dilerse inşaat ve ekipman yatırımını kendileri üstleniyor. İkinci opsiyonda ise yatırım tamamen TAB Gıda tarafından yapılarak anahtar teslim modeliyle hayata geçiriliyor.

İlginizi Çekebilir

ABD’de Endeksler Yükselişle Açıldı

New York borsası, yükselişle açıldı. Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,11 artışl…