Anasayfa Güncel Haberler Start- Up Yoluyla Göçmenlik
Güncel Haberler - 19 Eylül 2019

Start- Up Yoluyla Göçmenlik

Şirket kurucularına göçmenlik imkanı sağlamak üzere dizayn edilen “Kanada Start-up Vize Programı”  her girişimcinin hayali fikrine sermaye çekebildiğini kanıtlamak ve girişiminin globalleştiğini görmek için fırsat yaratıyor.

Sistemlerin değişim gösterdiği günümüzde, hükümetlerin girişimcilere, yatırımcılara bakış açıları da bu değişime cevap verebilir nitelikte gelişiyor. Ülkeler kaynaklarını en etkin biçimde kullanmak isterken, ekosisteme işgücü yaratan, gelecek vaad eden, inovatif projelere kendi ülkelerinde ev sahipliği yapmak istiyor. Özellikle İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda ve Kanada gibi ülkeler bu trendde başı çekiyor.

Aralarında sosyal devlet olması, göçmen milletlerden oluşması, hak ve özgürlükler konusundaki sempatik yaklaşımı nedeniyle Kanada, Start-up Girişimci Vize uygulaması ile bir adım öne geçmiş durumda. Kanada Göçmeni olmak isteyen girişimcilere yönelik tasarlanan uygulama ile hem tohum fikirler yeşertiliyor hem de yeni dünya düzeninde bu şirketlere yatırım yaparak var olmak isteyen vizyoner genç iş insanlarına fırsat yaratılıyor.

Kanada Hükümeti tarafından yetkilendirilmiş melek yatırımcı veya Kuluçka Merkezleri parlak fikirleri dünya sahnesinde yerini almak üzere onaylarken, aynı zamanda bu projelere başlangıç sermayesi koymak isteyen yatırımcılara güven veren bir ortam sağlıyor. Göçmenlik Programı, Kanada’da yatırım yapmak isteyen girişimcilerin desteklenmesi ile başarılı bir şekilde şirketleşmeyi hedefliyor. Destek mektubu almış, şirket kurulmasına onay verilmiş projeler kontrollü bir şekilde yatırım alırken, yatırım yapan girişimcilere de göçmenlik için başvurabilme hakkı sunuyor.

Kanada Start-up vize programı, şirket kurucularına göçmenlik (kalıcı oturum) imkanı sağlamak üzere dizayn edildi. İnovatif bir şirket altında beş yatırımcı Kanada göçmenliğine hak kazanabiliyor. Start-up fikrinin Kanada hükümeti tarafından onaylanmış bir kurumun denetiminden geçmesi gerekiyor. Başvuru onaylandıktan sonra yatırımcılar Kanada’ya göçmenlik statüsü ile taşınıp işlerini kurabilecek. Programın diğer Kanada göçmenlik programlarına göre en büyük avantajı ise işlem sürelerinin kısa ve maliyetlerin genellikle düşük olması.

Sen International Başkanı Av. Mazlum Şen, “Çeyrek asırlık tecrübemiz ile Türkiye’nin en seçkin girişimcilerini keşfediyor ve projelerine uluslararası bir kimlik kazandırıyoruz. Yolun başındaki veya kağıt üstündeki Start-up’ların gerçek yatırımcılarla buluşmalarını sağlayıp, hatırı sayılır yatırım almalarında önemli bir rol oynuyoruz. Bununla birlikte, Start-up Girişimci Vizesi ile fikir sahibi, katılımcı ortak ve ailelerinin göçmenlik statüsü kazanmalarına hukuk firması olarak yardımcı oluyoruz” diyor.

İlginizi Çekebilir

Planet, 3C Payment’i Satın Aldı

Dijital Tax Free, Ödeme Sistemleri, İstihbarat ve Danışmanlık hizmetlerini tek çatı altınd…