Anasayfa Şov Dünyasının Yıldızı Fintech Yatırımcısı Oldu
20 Ağustos 2019

Şov Dünyasının Yıldızı Fintech Yatırımcısı Oldu

Şarkıcı Bono, aktör Ashton Kutcher ve basketbolcu Kevin Durant’ın ardından ünlü şarkıcı Jennifer Lopez ve beyzbol oyuncusu Alex Rodrigeuz de fintech Acoms’un yatırımcıları arasında yer aldı. Bu mobil aplikasyon banka kartıyla yapılan her alışverişte küsuratı dolar olarak yuvarlayıp kullanıcıların birikim portföylerine ekliyor.

2014 yılında lanse edilen aplikasyonun halihazırdaki yöneticisi Noah Kerner Jennifer Lopez’in eski DJ’si. Bu girişimin günümüzde 5 milyon müşterisi var hedefi 100 milyona ulaşmak. Amaç yıllık hane geliri 100 bin doları aşmayan Amerikalıların bu aplikasyonu kullanmaları.

Acoms hesap ve yatırımlardan ayda 1 ila 3 dolar arası komisyon ücreti alıyor. Fintech 350’yi aşkın kuruluşla anlaşmalı. Bunlar kendilerinden alışveriş yapan fintech müşterilerinin hesaplarına para aktarıyorlar. Bu oran Walmart’ta yüzde 1, Apple’da yüzde 1,2 ve Expedia’da yüzde 4.

Acoms büyümek için PayPal, BlackRock ya da NBCUniversal gibi yatırımcılara da çağrıda bulunuyor. Halen 860 milyon dolar piyasa değerine sahip olan fintech kuruluşu borsaya açılmayı planlıyor. (KAYNAK: LES ECHOS)

İlginizi Çekebilir

Fintech’te 7,1 Milyar Dolarlık Satın Alma

Vergi bildirimi yazılımı Turbo Tax’ın, küçük işletmelere yönelik yazılım QuickBooks’un ve …