Anasayfa İŞ DÜNYASI Socar, Star Medya’daki hisselerini Fettah Tamince’ye satacak
İŞ DÜNYASI - 8 Ağustos 2014

Socar, Star Medya’daki hisselerini Fettah Tamince’ye satacak

Socar Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Star Medya’daki yüzde 50 paylarını işadamı Fettah Tamince'ye satmak için görüşmelere başladıklarını söyledi.

Reuters’in haberine göre, Azerbaycan devlet enerji şirketi Socar’ın Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, Star Medya Grubu’ndaki yüzde 50 paylarını Rixos otellerinin de sahibi olan işadamı Fettah Tamince’ye satmak için görüşmelere başladıklarını söyledi. Yavuz, “Star Medya Grubu’ndaki yüzde 50 hissemizi Fettah Tamince’ye devretmek için görüşmelere başladık. Görüşmeler olumlu sonuçlanır ve gerekli izinler alınırsa bu devri gerçekleştireceğiz” dedi.

Türkiye’de yoğun projeleri olduğunu belirten Yavuz, “Ayrıca, medya yatırımının bizim iş planlarımızla direkt ilişkisi anlamında erken bir yatırım olduğu kanaatine vardık. Bu aşamada medya işine hak ettiği ölçüde maalesef zaman ayıramadık. Başlayan sürecin olumlu sonuçlanması halinde, yürütmekte olduğumuz ülkemizin en büyük projelerine daha fazla odaklanmak amacı ile medyadan çekilmiş olacağız” dedi. Rekabet Kurulu, Socar’ın Star Medya Grubu’nun yüzde 50’sini almasına Mayıs 2013’te izin vermişti. Star Medya Grubunun kalan yüzde 50 hissesi ise işadamı Ethem Sancak’a ait. Socar, yaklaşık 5.6 milyar dolarlık yatırımla 10 milyon ton petrol işleme kapasitesine sahip olacak STAR Rafinerisi’nin inşaatına devam ediyor. Rafinerinin 2018 yılında tamamlanması öngörülüyor.
 
 

İlginizi Çekebilir

Altının Kilogram Fiyatı Yükseldi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nda (KMKTP) standart al…