Anasayfa İŞ DÜNYASI ​Siemens ile Tüpraş arasında 13 yıllık anlaşma
İŞ DÜNYASI - 13 Ekim 2015

​Siemens ile Tüpraş arasında 13 yıllık anlaşma

Siemens Enerji Üretimi Servisleri, Tüpraş ile 13 yıllık uzun dönemli bakım anlaşması imzaladı.

Siemens Enerji Üretimi Servisleri, Aliağa’da kurulu İzmir Rafinerisi’ndeki gaz türbinlerinin bakımı için Türkiye’nin en büyük enerji şirketlerinden Tüpraş ile 13 yıllık uzun dönemli bakım anlaşması imzaladı. 

Yapılan anlaşma kapsamında, Siemens Enerji Üretimi Servisleri bu türbinlere 13 yıl boyunca deneyimli servis personeli ve son teknolojiye sahip uzaktan izleme sistemleriyle yedek parça tedarikinden, uzaktan müdahaleye kadar kapsamlı bir bakım hizmeti sunacak. 

Zorlu ortamlarda çalışan ürünlerin yüksek seviyede emre amadelik sunmasını sağlayan Siemens Enerji Üretimi Servisleri, uzun süreli yüksek performans ve en düşük seviyede çalışmama sürelerine yönelik planlı ve önleyici bakımlar sayesinde gaz türbinlerinin bakım maliyetlerini kayda değer oranda düşürüp yüksek güvenilirlik sunmalarını sağlıyor.

8 yıldır Tüpraş -İzmir Rafinerisi’nde kullanılan Siemens SGT-600 gaz türbinleri. çift şaftlı ve 25 MW gücünde olmasının yanı sıra sıvı yakıttan doğal gaza kadar birbirinden farklı yakıtlarla da çalışabiliyor. 

Siemens Enerji Üretimi Servisleri’nin, enerji tesislerindeki bileşenlerin geleceğini güvenilir bir şekilde planlayan deneyimli ekip, son teknolojiye sahip dijital uzaktan izleme sistemi ve uzmanlık da sunuyor. Siemens Enerji Üretimi Servisleri bünyesindeki küresel ve yerel ekipler, 7/24 çalışarak müşteri ihtiyaçlarını en kısa sürede yanıtlıyor. 

İlginizi Çekebilir

İndeks Bilgisayar, Hem Ürün Gamını Hem İş Modelini Değiştiriyor

İndeks Bilgisayar, Fortune 500 Türkiye listesinin gediklilerinden. İndeks Bilgisayar Genel…