Anasayfa İŞ DÜNYASI Roche üçüncü çeyrekte güçlü finansal performansını sürdürdü
İŞ DÜNYASI - 19 Ekim 2018

Roche üçüncü çeyrekte güçlü finansal performansını sürdürdü

Roche’un grup satışları 2018’in üçüncü çeyreğinde %7 oranında artarak, 42.1 milyar İsviçre Frangı seviyesine ulaştı.

Dünyanın önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden Roche, 2018 yılının üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Finansal başarısını sürdüren şirket, grup satışlarını sabit kur cinsinden %7 artarak 42.1 milyar seviyesine çıkardı. İlaç Bölümü’nün satışları %7 oranındaki artışla 32.7 milyar İsviçre Frangı seviyesine ulaşırken, Diagnostik Bölümü’nün satışları da %6 oranında yükselerek 9.4 milyar İsviçre Frangı olarak gerçekleşti.
 
‘Yıl sonu hedeflerimize ulaşacağız’
Üçüncü çeyrek sonuçlarını yorumlayan Roche Grup CEO’su Severin Schwan, “Yılın ilk dokuz ayında gerek İlaç gerekse Diagnostik bölümlerimizdeki satışlarda son derece güçlü bir büyüme gösterdik. Geride bıraktığımız dönemde ilaç bölümümüz açısından en memnun edici gelişmeler, MS (Multipl Skleroz) tedavisi için geliştirdiğimiz ürünümüzün ve onkoloji alanındaki tedavilerimizin başarısıydı. Diagnostik tarafındaysa, immünodiagnostik başta olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda gücümüzü artırdık. Bugüne kadarki başarılı performansımızdan hareketle, yıl sonu hedeflerimize ulaşacağımızı söyleyebiliriz” dedi.
 
2018 yılında satışların orta tek haneli rakamlarda büyümesini bekleyen Roche, hisse başına kazancın sabit kur cinsinden %10-19 aralığında artmasını hedefliyor. Şirket ayrıca bu yıl İsviçre Frangı cinsinden daha da yüksek temettü artışı gerçekleştirmeyi öngörüyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye Varlık Fonu’ndan Milli Piyango İhalesi Duyurusu

Türkiye Varlık Fonu’ndan yapılan açıklamada, “Haziran itibarıyla başlayan ihal…