Anasayfa LIFESTYLE Rihanna yeni Chanel olabilir mi?
LIFESTYLE - 18 Ocak 2019

Rihanna yeni Chanel olabilir mi?

Rihanna 21. Yüzyılın Coco Chanel’i olabilir mi?

Dior, Givenchy ve Fendi gibi markaların sahibi Moet Hennessy Louis Vuitton LVMH grubu galiba bunun olabileceğini düşünüyor. Nitekim lüks giyim devi ünlü şarkıcıyı tasarımcısı olarak bünyesine katmaya hazırlanıyor. Anlaşma gerçekleşirse, Rihanna aynı zamanda LVMH’nin ilk siyah tasarımcısı olacak.

Bu haber gruptaki şirket adına konuşma yetkisi olmayan kesimler tarafından doğrulandı. Ne LVMH ne Rihanna bu konuda henüz bir açıklamada bulunmasa da, şarkıcının geçenlerde sokakta aşırı büyük Fenty (Rihanna’nın soyadı) marka güneş gözlükleriyle fotoğrafının çekilmesi yakında olacakların habercisi şeklinde yorumlanıyor.

Anlaşmanın ayrıntıları henüz kesinlik kazanmasa da, bu işbirliği hem moda hem de şöhret açısından bir dönüm noktası anlamına geliyor.

Fenty ve LVMH’nin kombinasyonu ünlüler, sosyal medya ve influencerlar’ın kültür ve tüketim arasındaki güç dengesini nasıl yeniden tanımlayıp, her tür markanın kitlelerle olan etkileşim yollarını değiştirdiklerinin açık bir göstergesi.

Nitekim moda dünyasında Alber Elbaz, Stefano Pilati ve Peter Copping gibi ünlü tasarımcılar işsizken, lüks grubun bir pop starına yatırım yapması göz ardı edilmeyecek bir durum.

Çağımızın en ünlü pop şarkıcılarından biri olan ve çok yetenekli olarak tanımlanan Robyn Rihanna Fenty’nin bir moda eğitimi yok. Ancak kendi imajıyla ilgili net bir vizyonu var. Billboard 100’de 14 adet bir numara single ve 40’ın üzerinde hit şarkı, 67 milyon İnstagram takipçisi ve statükoyu yıkabilecek bir beceri…

Şimdi artık elit moda dünyası sokağın gücünün yükselmesi, doğrudan iletişim ve çeşitlilikten yoksunluğun bilincindeyken, LVMH’nin Rihanna’da potansiyel görmesi sürpriz değil.

Rihanna’nın 2017 yılında kurduğu ve farklı cilt tonlarına göre seçenekler sunan Fenty Beauty’nin baş döndürücü başarısı ve şimdiden 6,3 milyon Instagram takipçisine sahip olması LVMH grubunu şaşkınlığa uğratmış bulunuyor.

Rihanna pek çok yeni tasarımcının aksine kamuoyunda, köklü bir marka gibi tam olarak oturmuş ve global bir profile sahip.

Kendisi her ne kadar 2015 yılında Dior’un Secret Garden kokusunun yüzü olduysa da hiçbir zaman tek bir markayla bütünleşmedi; yalnızca onların amaçlarına hizmet etmekle yetindi. (The New York Times/çev: Anahid Hazaryan)

İlginizi Çekebilir

İsfanbul Tema Park, Kapılarını Açtı

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı İsfanbul, kapılarını eğlence severlere …