Anasayfa Güncel Haberler Red Hat’ten Açık Hibrit Bulut Atağı
Güncel Haberler - 29 Nisan 2020

Red Hat’ten Açık Hibrit Bulut Atağı

Bilgi teknolojilerinin geniş bir coğrafyada servislerin hızla hayata geçirilmesine hizmet etmesi gereken günümüzde Red Hat, bulut servislerinin tamamına yakınını destekleyen açık hibrit buluta odaklanıyor.

Red Hat, müşterilerinin açık hibrit bulut temelinin üzerinde istedikleri uygulamayı geliştirmelerini ve istedikleri yerde hizmete almalarını sağlamaya odaklanıyor. Sağlık hizmetleri, lojistik, perakende, finansal hizmetler, kamu, eğitim ve çok daha fazlasının yer aldığı neredeyse tüm sektörler, temel uygulamalara ve hizmetlere daha hızlı ve geniş erişim imkanı sağlamak ve bu sırada operasyonel istikrarı da yönetebilmek için bir uyum süreci içinde bulunuyor. Telekomünikasyon sektörü yakından incelendiğinde bazı küresel bölgelerde trafiğin yüzde 50’den fazla arttığı görülüyor. Bu artıştan ötürü telekomünikasyon şirketleri ve hizmet sağlayıcıları da kapasitelerini artırıyor ve 5G ile sınır bilişim hizmete alımlarını hızlandırıyor. Bu gelişme, ağlar ve bulut altyapılarının buna hazır olup olmadığının incelenmesini gerektiriyor.

Bu ihtiyaçları geleneksel yazılım yığınları veya pahalı kapalı kaynak teknolojiler yerine açık kaynak inovasyonuyla karşılamak mümkün. Şirketler açık kaynak inovasyonları sayesinde ister sınırda ister şirket içindeki veri merkezinde ister çoklu genel bulut ortamlarında bulut yerlisi platformların avantajlarından faydalanabiliyor. Linux ve Kubernetes gibi açık kaynak teknolojiler, kurumların inovasyona erişmenin yanında gelecekte gerçekleşecek yeniliklere de şimdiden hazırlıklı olmasını sağlayarak sektörlerinde öncü olmalarını sağlıyor. Şirketler, açık kaynağın kapalı kaynak çözümlerle kıyaslandığında daha esnek yapısı sayesinde bilgi teknolojileri (BT) ortamlarındaki mevcut operasyonları otomatikleşebiliyor, gelecek ile uyumlu hale getirebiliyor ve ölçeklendirebiliyor.

Google ile birlikte Kubernetes’in ilk katılımcılarından birisi olan Red Hat, bugün Kubernetes’e en çok katkı sağlayan ikinci öncü şirket olarak yer alıyor. Red Hat, Kubernetes’teki önemli teknolojilerin ve ilgili toplulukların gelişmesine yardımcı olarak sektörler arasında BT’nin gelişmesini sağlıyor.

Red Hat, OpenShift ile müşterilerin mevcut geleneksel uygulamaları desteklerken bulut yerlisi yaklaşımını da benimsemelerini sağlayan kurumsal Kubernetes platformunun liderliğini yaptı. Birçok sektörde faaliyet gösteren müşteriler, bu farklı yaklaşımından ötürü Red Hat OpenShift’i tercih ediyor. Red Hat, geleneksel uygulamalar ile bulut yerlisi uygulamalar arasındaki engellerin aşılmasına daha fazla yardımcı olmak için OpenShift’te yeni iş yüklerinin kullanılmasını ve bu iş yüklerinin müşteriler neredeyse oraya gönderilmesini sağlayan yeni özellikler ekliyor.

Red Hat’in yenilikleri, tek bir donanıma veya bulut sağlayıcısına bağlı değil; Red Hat, yenilikleri hibrit ve çoklu bulutlarda eksiksiz olarak sunuyor. Kapsama alanı son derece geniş ve aşağıdakilerin tümünü kapsıyor.

  • Amazon Web Services, Google Cloud platform, IBM Cloud ve Microsoft Azure’daki tüm büyük genel bulut sağlayıcılarının yanı sıra birçok özelleşmiş bulut sağlayıcısı.
  • OpenShift Dedicated, Azure Red Hat OpenShift ve IBM Red Hat OpenShift Kubernetes Service, şirketlerin altyapı yönetiminin yükünü üstlenmeden kurumsal Kubernetes’in faydalarını kazanmasını sağlıyor.
  • x86, IBM Power ve ana sistemlerin de dahil olduğu birçok bilişim mimarisi desteği.

İlginizi Çekebilir

Pandemi, Çalışan Bağlılığını Arttırmak İçin Kurumlar Adına Çok Büyük Bir Fırsat

Pandemi ile beraber uzaktan çalışma, online toplantı, yarı zamanlı ofise gelme gibi kavram…