Anasayfa İŞ DÜNYASI QNB Finansbank’tan 750 milyon dolarlık yurtdışı kaynağı
İŞ DÜNYASI - 14 Aralık 2018

QNB Finansbank’tan 750 milyon dolarlık yurtdışı kaynağı

QNB Finansbank, Mizuho Bank Ltd koordinatörlüğünde 14 ülkeden toplam 27 uluslararası bankanın katılımı ile sağladığı sendikasyon kredisini imzaladı

Sendikasyon kredisi ile  eş zamanlı sağlanan 2 yıl vadeli  50 milyon Avro tutarındaki kredinin de dahil edilmesiyle  toplam 450,5 milyon Avro ve 239 milyon Dolar  tutarına ulaşan kaynak ile QNB Finansbank, Aralık 2018’de  vadesi dolan  sendikasyon kredisinin tamamını yeniledi.
Sağlanan  kredinin maliyeti yılın ikinci yarısındaki banka sendikasyon kredileri maliyetlerine paralel olarak toplam  Libor + yüzde 2,75 ve Euribor + yüzde 2,65 olarak gerçekleşti. 
Kredinin sonuçlandırılmasına ilişkin bir açıklama yapan QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, Türkiye’deki bankacılık sektörünün güçlü yapısı sayesinde uluslararası finansman sürecinin 2018’in ikinci yarısında da  başarılı  geçtiğinin altını çizdi.  
Güzeloğlu, sendikasyon kredilerinin yenilenmesinin 2018’in dalgalı geçen ikinci dönemine denk geldiğini,  buna karşın sorun yaşanmadığını belirterek  “Bu uluslararası finans kuruluşlarının Türk bankacılık sektörü ve QNB Finansbank’a duyduğu güvenin göstergesidir”  dedi. 

İlginizi Çekebilir

TikTok ve Oracle İşbirliğine Çin’den Yeşil Işık

Bloomberg’in haberine göre TikTok’un sahibi ByteDance Ltd.’ye Oracle Cor…