Anasayfa Güncel Haberler PTT tanzim satışlara İstanbul’da da başladı
Güncel Haberler - TÜRKİYE - 18 Şubat 2019

PTT tanzim satışlara İstanbul’da da başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın yaptığı açıklamanın ardından Türkiye’nin milli pazar yeri platformu “www.epttavm.com”dan ilk olarak Ankara’da uygulamaya konulan e-Tanzim satışları, bugün itibarıyla İstanbul’da da başladı.

Bakan Turhan’ın tanzim satış ürünlerinin, PTT AŞ ile internet üzerinden satışına başlandığını duyurmasının ardından şirket, ürünlerin hazırlanması için soğuk hava deposu kiraladı.

Uygulama kapsamında, PTT tarafından Ankara’daki satış noktasında, 100’ün üzerinde personel 7 gün 24 saat esasına göre görevlendirildi. Personel sayısı, gelen siparişlere göre artırılıyor.

Türkiye’nin milli pazar yeri platformu “www.epttavm.com”dan e-Tanzim’e tıklayarak, 8 çeşit ürün sipariş edebilen tüketiciler, tek üründen en fazla 3 kilogram sipariş verebiliyor. Müşterinin verdiği sipariş, ilk olarak e-PTTAVM’nin karşılama ekranında onaylanıyor. Daha sona hazırlanan barkod ve sevk evrakları, üretim bandına gönderiliyor. Burada her bir müşteri için ürünler zarar görmeden tartılıyor. Tartıldıktan sonra birer kilogramlık paketler ambalajlanıyor. Barkodu okutularak adres dökümü gerçekleştiriliyor. Daha sonra adreslere göre ayrılan siparişler, ilgili yerlere dağıtım yapan PTT araçlarına konuluyor. Son adımda ise siparişler, müşteriye kapıda teslim ediliyor.

ÜRÜN FİYATLARI

Saat 14.00’e kadar verilen siparişler aynı gün, bu saatten sonraki siparişler ise ertesi gün teslim ediliyor.  Biber çeşitleri 6 lira, patlıcan 4,5 lira, salatalık 4 lira, domates 3 lira, soğan ve patates 2 liradan satışa sunuluyor.  e-Tanzim satışları, Ankara’nın ardından bugün itibarıyla İstanbul’da da başladı.

İlginizi Çekebilir

Dış Ticaret Açığı Ocakta Arttı

Türkiye’nin ihracatı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,4 artarak 14 milyar…