Anasayfa LIFESTYLE Pomellato’nun Zarif Ve Renkli Dünyası
LIFESTYLE - 21 Ocak 2020

Pomellato’nun Zarif Ve Renkli Dünyası

Mücevher dünyasında yarım asrı deviren İtalyan mücevher üreticisi Pomellato, odağına kadınların güçlü ve özgüvenli hissetmelerini sağlayacak tasarımları koyuyor. Özel taş kesim ve yerleştirme teknikleriyle ikonik stil sahibi Pomellato, renkli şekillerin yer aldığı ışıltılı bir dünyanın kapısını aralıyor.

İtalyan mücevher üreticisi Pomellato’nun kuruluş hikayesi kadın hakları hareketlerinin giderek artığı 19. yüzyıl ortalarında Milano şehrinde başlıyor. 1967 yılında Pino Rabolini tarafından kurulan marka, kadınların aile, iş hayatı ve kariyerleri arasında denge kurarken hayallerini de gerçekleştirmeleri gerektiğine inanıyor. Pomellato CEO’su Sabina Belli, kadınlara hitap eden bir marka olarak daima onların yanında durduklarını belirtiyor. Mücevher dünyasına “hazır giyim” vizyonunu getirdiklerinin altını çizen Belli, “Pomellato da kadınların güçlü ve özgüvenli hissetmelerini sağlayan şık ‘günlük mücevherler’ sunuyoruz” diyor.

Pomellato, yenilikçi taş kesim ve yerleştirme tekniklerinin yanı sıra rengarenk taşlarıyla da ön plana çıkıyor. Belli, markanın tüm koleksiyonlarının sanat ve mimarisinden ilham aldıkları Milanolu bir stili ifade ettiğini belirtiyor. Koleksiyonlarıyla belirgin bir ikonik stil yaratan marka, küresel boyutta sürdürülebilirliğin, çevre bilincine sahip toplumun, kadınların eğitim ve kariyer gelişimlerinin, sağlıklı bir iş-yaşam dengesinin önemini pekiştirmeyi sürdürüyor.

Özel bir koleksiyon oluşturmak için adil yöntemlerle çıkarılan altın tedariğini artıran marka, bu alandaki yatırımlarına ise devam ediyor. Milano’daki bir altın sanatı okuluyla iş birliği yürütüyor.

Pomellato’nun sürekli olarak bir güzellik ve estetik arayışı içerisinde olduğunu söyleyen Belli, mücevherin tasarım süreci hakkında bilgi veriyor. Belli, “Pomellato’nun gerçek sihri, her parçayı elde işleyen yüzlerce zanaatkârımız sayesinde mümkün oluyor. Her gün yarı değerli taşlar, lüks değerli taşlar, altın ve pırlantaları küçük bir şeklin içinde ahenkle, pek çok duyguyu ifade edecek şekilde bir araya getirmek için çalışıyoruz. Kreatif Direktörümüz Vincenzo Castaldo, daima üstün kalitemizi koruyarak çağdaş tasarımlar yaratmak için altın zanaatkârlarımızla birlikte çalışıyor” diyor.

Tasarımlarında yeni materyaller ve geri dönüşüm çözümleri üzerinde duran markanın son zamanlardaki odaklandığı konulardan biri ise nadir olmaları ve daha çok talep görmeleri nedeniyle “yeni değerli” olarak nitelenen taşlar. Mineral taşları doğal güzelliklerini geliştirerek kullanan Pomellato’da araştırma ve inovasyon, yaratıcılığı ifade etmenin ve kadınların isteklerini yerine getirmenin anahtarlarını oluşturuyor.

ALTIN MÜCEVHERLER, RENKLİ DOKUNUŞLAR

Markanın ilk kez 2017 yılında 50. yıl dönümü için hazırlanan Iconica koleksiyonu, 2019 yılında yeni dokunuşlarla dikkat çekiyor. Yeni Iconica zincir bilezik ve küpeleri altın renk yelpazesinden pembe, sarı ve beyaz altın kombinasyonları ile yeniden yorumlanıyor. Koleksiyonun karakteristik yüzüğü, daha ince bir tasarımla; pembe altın üzeri pavé siyah elmas modeliyle yer alıyor. Iconica ayrıca, yüzüklere gökkuşağı renkleriyle parıldayan yıldız, üçgen, oval, kare şeklinde taşlarla bezenmiş seçenekler sunuyor.

SABINA BELLI İLE KISACA

Sizce aksesuarlar kıyafetler üzerinde nasıl bir etkiye sahip?

Aksesuarlar her zaman bir kıyafetin güzelliğini artırır veya görünümlere kişisel bir dokunuş katmaya yardımcı olur.

Günlük olarak en sık kullandığınız aksesuar hangisi?

Günlük aksesuarlarım elbette Pomellato mücevherlerim…

Pomellato’yu ilk kez keşfeden birine hangi parçayla başlamasını önerirsiniz?

Kesinlikle Nudo’yu öneririm. Nudo, Pomellato stilini simgeleyen özgün bir koleksiyon. Harika renk paleti ve Milanolu tasarımlarıyla her neslin sevdiği olmazsa olmaz bir koleksiyonumuz. Pırlanta yerine renkli bir taşın kullanılmasıyla klasik tek taş yüzüğe farklı bir yorum katıyor. Genel olarak her Pomellato mücevheri, duyulara hitap eden tasarımı ve organik hissiyle farklılaşıyor. Pomellato, koleksiyonlarında renkli taşları, benzersiz ve sıra dışı tasarımları titizlikle elde işlenen altının sıcaklığıyla kombine ediyor.

İlginizi Çekebilir

Ofis Korkusuna Yenileri Ekleniyor

Özellikle Fortune ile paylaşılan yeni bir araştırmaya göre, coronavirüs ile ilgili negatif…