Anasayfa İŞ DÜNYASI Planet, 3C Payment’i Satın Aldı
İŞ DÜNYASI - 13 Ağustos 2020

Planet, 3C Payment’i Satın Aldı

Dijital Tax Free, Ödeme Sistemleri, İstihbarat ve Danışmanlık hizmetlerini tek çatı altında toplayan Planet, dünyanın önde gelen ödeme geçidi sağlayıcılarından 3C Payment’ı satın alarak katma değerli ödemeler alanında dünya lideri oldu.

Türkiye’de dijital Tax Free hizmeti veren tek firma olan Planet, dünyanın hızla büyüyen ödeme geçidi sağlayıcısı 3C Payment’ı satın alarak pandemi döneminde yatırımlarına devam etti. 3C Payment’ın ağ geçidi, entegrasyonu ve terminal kapasitesi Planet’in katma değerli ödeme hizmetleriyle birleştiğinde müşteri deneyimini geliştirmek isteyen hizmet sektöründeki şirketler için eşsiz bir platform oluşturacak.

30 yılı aşkın deneyimiyle ödeme hizmetlerinde köklü bir geçmişe sahip olan 3C Payment perakende, konaklama, yiyecek-içecek ve otopark sektöründeki şirketlere hızlı, güvenli, yüz yüze veya online ödeme çözümleri sağlıyor. 3C Payment gün itibarıyla 47 ülkede 11.000’den fazla müşteriye hizmet sunuyor ve 22 milyar Euro değerindeki 300 milyonu aşkın işleme aracılık ediyor.

Planet ve 3C Payment, karmaşık ödeme ihtiyaçları olan ve Visa, MasterCard ve American Express gibi yaygın ödeme araçlarının yanında Alipay, WeChat Pay ve UnionPay gibi alternatif ödeme araçlarına da yönelmek durumunda olan sektörlere ve şirketlere çözümler sunmaya odaklanıyor.

Planet, müşterilerine uzmanlığı olan ödeme sistemleri hizmetini satın alma sonrasında bir araya getirdiği KDV iadesi ve kur dönüşümünü katma değerli çözümler olarak sunuyor. 3C’nin ödeme geçidi ve entegrasyon kapasitesiyle birlikte şirket, müşterilerine en iyi deneyimi yaşatmak isteyen firmalara geniş bir ödeme hizmetleri yelpazesi sunabilecek.

Planet CEO’su Patrick Waldron: “Dünyanın en güvenilir konaklama ödeme geçidini sunan 3C, mevcut müşterilerimizin ödeme sistemlerinde kullandıkları özel kurumsal entegrasyon hizmetleri sağlıyor. 3C’yi Planet ile birleştirerek üye işyerleri, alıcılar ve müşteriler için ödeme deneyimini basitleştiren yeni ve benzersiz bir teklif oluşturuyoruz” ifadelerinde bulundu.

3C CEO’su Tim Goodman ise: “Planet ile birleşerek üye işyerleri, alıcılar ve müşteriler için ödeme deneyimini basitleştiren yeni ve benzersiz bir ödeme platformu oluşturuyoruz. 3C Payment, Planet’in çatısı altında müşterilerimize, uzun vadede büyüyebilmelerinde kilit öneme sahip kur dönüşümü ve KDV iadesi gibi satın alma ve gelir getiren ürünlerini sunma şansına sahip olacak. Covid-19 küresel piyasaları belirsizliğin içine sürüklemiş olsa da, bu anlaşma sayesinde talebin tekrar yükselmeye başlamasıyla birlikte daha fazla işlemi destekleyebileceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

Planet Türkiye Başkanı Mehmet Baykam da: “Planet Türkiye olarak 3C Payment ile gerçekleşen birleşmeden çok memnunuz. Bu sayede sunduğumuz hizmetler çoğaltırken, aynı zamanda ürün ve müşteri portföyümüzü genişletebileceğiz. Global pandamı krizi sırasında başarıyla tamamlanan birleşme, şirketimizin finansal gücünü ve sağlam duruşunu sergilemektedir. Şu anda Türkiye’de Tax Free işine odaklanmış durumdayız, ancak gelecekte yerel pazarda ödeme hizmetlerimizi de başlatmayı planlıyoruz” dedi.

Bu katılımla birlikte firmalar, müşterilerinin karmaşık yüz yüze veya çevrimiçi ödemelerini artık yalnızca bir iş ortağıyla çalışıp, tek ödeme platformu kullanarak tamamlayabilecek. İlk entegrasyon konaklama ve yiyecek-içecek sektörleri için yüksek değerli ve hepsi bir arada ödeme sisteminin oluşturulmasıyla gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilir

Çevreye ve Ekonomiye Pozitif Etki

Yapraklar gibi organik atıklardan sürdürülebilir üretim yöntemleriyle ileri-dönüştürülmüş …