Anasayfa İŞ DÜNYASI Özak GYO’dan 3 milyarlık hedef
İŞ DÜNYASI - 30 Kasım 2015

Özak GYO’dan 3 milyarlık hedef

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, 'Şirketimiz 5-6 yıl içinde 3 milyar lira büyüklüğe ulaşacak' diye konuştu.

Türkiye gayrimenkul sektöründe 2009 yılında faaliyete geçerek 6 yılda 10 kat büyüyen Özak GYO, bu yılı ağırlıklı olarak portföyündeki projelerin tasarımı ve kurgulanmasıyla geçirecek.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, beş yılda sektörün en büyük 3 şirketinden biri olmayı planlayan Özak GYO’nun projeleri arasında, ihale süreci rekabet içinde geçen Zeytinburnu Kazlıçeşme projesi ile İzmir Alsancak yer alıyor.

Konut, turizm, ofis ve ticari ünitelerden oluşan projelerin yakın gelecekte şirketin portföyüne ivme katacağına dikkat çeken Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, “Ocak-Eylül 2015 itibariyle net aktif değeri 1 milyar lira olan şirketimiz, sadece bulunduğu illerde değil, Türkiye gayrimenkul sektöründe fark yaratacak projelerini hayata geçirerek 5-6 yıl içinde 3 milyar lira büyüklüğe ulaşacak” dedi. Yenigün-Ziylan ortaklığıyla hayata geçirecekleri ve en büyük projeleri olan Zeytinburnu-Kazlıçeşme’nin tasarım ve izin çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Keresteci, İzmir Alsancak’taki diğer karma projelerini de 2016’nın son çeyreğinde hayata geçireceklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Amerikalı Milyarder David Koch Öldü

Amerikalı milyarder, sanayici, hayırsever, politik aktivist David Koch 79 yaşında hayata v…