Anasayfa İŞ DÜNYASI Ömer Koç: Önceliğimiz küresel şirketlerimizin sayısını artırmak
İŞ DÜNYASI - 11 Temmuz 2016

Ömer Koç: Önceliğimiz küresel şirketlerimizin sayısını artırmak

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer, 'Önümüzdeki dönemde önceliğimiz küresel şirketlerimizin sayısını artırmak' dedi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, “Önümüzdeki dönemde de önceliğimiz uluslararası alanda başarılı olmuş küresel şirketlerimizin sayısını artırmak ve yurt içindeki liderliğimizi yurt dışına taşımak olacak.” dedi.
 
Koç Holding bünyesinde yayınlanan Bizden Haberler Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Koç, “Geçmişten bugüne stratejik planımızı yaparken sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olma hedefiyle yola çıkmış, vizyonumuzu bu doğrultuda şekillendirmiştik. Başarı ölçütümüz dünya standartlarıyken 
sürdürülebilir büyüme her zaman birincil önceliğimiz olmuştur. ” diye konuştu. 

Koç şöyle devam etti:
 
“Hedeflerimize ulaşmak için dünyadaki değişimi, küresel rekabet ve fırsatlar ortamını yakından izleyecek ve planlarımızı, dünyanın bu hızlı gelişimine paralel olarak yapacağız. Bizden önceki kuşağın köklü değerlerinden, tecrübelerinden yararlanırken global dünyanın gerektirdiklerini ve bize sunduğu olanakları görmezden gelemeyiz. Bu nedenle yurt dışına açılmak için fırsatları daha yakından takip edip, aynı şevk ve azimle yolumuza devam edeceğiz.
 
Yurt içinde ise liderliğimizi sürdürerek faaliyet gösterdiğimiz alanlarda pazar payımızı artırmayı hedefleyeceğiz. İnovasyon ve yeni teknolojiler konusunda cesaretli adımlar atacağız. Hem şirketlerimiz hem de Ülkemizin sürdürülebilir rekabetçiliği açısından en önem verdiğimiz alan teknoloji olacak. Bu alanda halihazırda sahip 
olduğumuz gücümüzü pekiştirecek, hız kesmeden yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Tüm bunları gerçekleştirirken en büyük farkımız, büyük bir özveriyle her zaman yanımızda yer alan çalışanlarımız, bayilerimiz, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımız olacak. Bu büyük ailenin parçası olan her bireyle sadece 100. yıla değil, gelecek kuşaklara hazırlanmak için yoğun bir çaba sarf edeceğiz.

“YENİ ÜLKELER EKLEMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Ali Y.Koç, uluslararası yatırımları artırarak faaliyet gösterdikleri ülkelere yenilerini eklemek için çalışacaklarını söyledi.
 
Koç Holding bünyesinde yayınlanan Bizden Haberler Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Koç, “Koç Topluluğu olarak geçmişte olduğu gibi bugün de kısa vadeli değil uzun vadeli hedeflere odaklanarak geleceğe yatırım yapmayı ilke ediniyoruz. Stratejik bir bakış açısıyla devam ettiğimiz yatırımlarımız, Ülkemizin potansiyeline ve geleceğine olan inancımızın somut bir göstergesidir. Bugüne kadar fırsatları iyi değerlendirerek ve rotamızı doğru tutarak hedeflerimize ulaştık. Bundan sonra da Ülke ekonomisi için ilklere imza atarak, öncü rolümüzü sürdürmek için gayretle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
Koç şöyle devam etti:
 
“Pek çok sektörde Türkiye’nin ihracatını ve uluslararası konumunu güçlendiren Topluluk şirketlerimiz, gelecek 10 yılda da bu ivmeyi devam ettirerek yerel ve uluslararası arenadaki büyümesini sürdürmeyi hedeflemektedir. Bugüne kadar yaptığımız gibi, cesur adımlarla, hem Topluluğumuzu büyütmeye hem de Türkiye ekonomisine katma değer yaratmaya devam edecek ve bu vizyon doğrultusunda sürdürdüğümüz uluslararası yatırımlarımızı artırarak faaliyet gösterdiğimiz ülkelere yenilerini eklemek için çalışacağız.
 
Rekabetin her geçen gün daha da hızlandığı bir dünyada, artık sadece oyunun içinde kalmak için çalışmanın yetmeyeceğini biliyoruz. Yeni dönemde oyuna şekil veren bir oyuncu olmak için fırsatları değerlendiriyor olacağız. Unutmamak gerekir ki, kalıcı başarının yolu, sürekli kendini yenilemekten geçmektedir. Biz de 90 yıldır başarıyla yaptığımız gibi, bundan sonra da zamanın ruhunu doğru okuyarak, proaktif davranarak 

İlginizi Çekebilir

Amerikalı Milyarder David Koch Öldü

Amerikalı milyarder, sanayici, hayırsever, politik aktivist David Koch 79 yaşında hayata v…