Anasayfa New York’ta Lüks Mağazalarda Yağma Paniği
30 Mart 2020

New York’ta Lüks Mağazalarda Yağma Paniği

Koronavirüs salgınının ilk yaşandığı ülke olan Çin’de hayat yavaş yavaş normalde dönerken, Şanghay’da da pek çok lüks perakendeci için günlük hayat başladı. Çinli yetkililerin virüsü kontrol altına almak amacıyla hemen hemen iki ay topyekün karantina uygulamalarının ardından perakendeciler ve restoranlar temkini fazla elden bırakmadan faaliyete geçiyor.

Avrupa’da halen milyonlarca insan tecrit edilmiş durumda; ünlü perakende markalar kapılarını kapattı. Paris’te Place Vendome’da ve Milano’daki Via Montenapole’daki lüks mağazalar kepenk indirdi.

ABD’de ise, virüsten en çok etkilenen New York’ta Fendi, Celine, Chanel gibi lüks markalar yalnızca kepenk indirmekle kalmayıp aynı zamanda olası ayaklanmalar ve gösterilere karşı devasa tahta perdelerle barikatlar da kurdular.

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen cuma günü ülkede olağanüstü durum ilan etmesinin ardından binlerce mağaza geçici olarak kapandı. Pek çok mağaza çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını gözetmenin yanı sıra finansal olarak nasıl ayakta kalacaklarının endişesini de taşıyor. Ancak lük mağazaların sıkı güvenlik önlemleri alarak kepenk indirmeleri bu kötü tablo için iyi hazırlandıklarını gösteriyor.

Öte yandan, sadece New York’ta değil ülkedeki diğer kentlerin lüks caddelerinde de benzer önlemler gözleniyor. Washington’da 14.Cadde, Los Angeles’ta Rodeo Drive, San Francisco’da Union Square ve Şikago’da Magnificient Mile’da yer alan Christian Louboutin, Dolce & Gabbana ve Giorgio Armani mağazaları devasa tahta perdeler çektiler. (Kaynak: New York Times)

İlginizi Çekebilir

ECB: ‘Ilımlı Senaryo Geçerliliğini Yitirdi’

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde Frankfurt’ta Avrupa Parlamento…