Anasayfa PİYASALAR Wall Street’in En Son Devi
PİYASALAR - 14 Haziran 2020

Wall Street’in En Son Devi

Wall Street borsası, Citigroup’u yatırımcı grubuna ekledi . MEMX olarak da bilinen bu üye değişimi, Eylül’de aktif olacak. Bu durum ABD hisse senedi piyasasına uzun zamandır hakim olan New York Borsası-Nasdaq ikilisini sarsmayı hedefliyor.

Citi’nin yatırımı, bu yılın başlarında MEMX tarafından imzalanan 65 milyon dolarlık bir fonun ardından geldi. Bu turda JPMorgan Chase , Goldman Sachs , BlackRock ve Wells Fargo dahil olmak üzere yeni bir yatırımcı dalgası Morgan Stanley , Bank of America , Charles Schwab , Citadel Securities ve Fidelity Investments’ın yer aldığı ilk destekçi grubuna katıldı . PitchBook verilerine göre, MEMX, Citi’nin desteğinden önce toplam 135 milyon dolarlık fon sağlamıştı.

MEMX CEO’su Jonathan Kellner yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda son finansman turumuzu kapatmamıza ve lansmana odaklanmamıza rağmen, destekçiler listemize başka önemli bir piyasa katılımcısının eklenmesi gerektiğini söylediler. Citi ekibiyle birlikte çalışmayı ve pazar yapısı uzmanlıklarından yararlanmayı umuyoruz..”

İlginizi Çekebilir

Pandemi, Çalışan Bağlılığını Arttırmak İçin Kurumlar Adına Çok Büyük Bir Fırsat

Pandemi ile beraber uzaktan çalışma, online toplantı, yarı zamanlı ofise gelme gibi kavram…